Connect with us

Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4: Wiktor Dobrzański trzecim Polakiem w serii

Trzeci Polak w Hiszpańskiej F4 – to stało się faktem. Wiktor Dobrzański podpisał bowiem kontrakt na starty z ekipą Tecnicar.

Wiktor Dobrzański F4
Fot. Tecnicar

Wysyp polskich kierowców wyścigowych

Hiszpańska F4 przeżywa prawdziwe oblężenie ze strony Polaków. Maciej Gładysz i Jan Przyrowski oficjalnie już bowiem potwierdzili swoje starty w tej serii. Pierwszy z nich będzie reprezentował barwy ekipy MP Motorsport. Drugi natomiast związał się z Campos Racing. Obydwie ekipy z powodzeniem rywalizują w wyższych seriach, więc w przypadku sukcesów Polacy będą mieli autostradę do awansów.

Teraz do tego grona dołączył Wiktor Dobrzański. Jest to zawodnik z Krakowa, który w wieku 15 lat zadebiutował w kartingu. Młody Polak od tego czasu zbiera doświadczenie w Mistrzostwach Polski, ADAC Kartmasters, regionalnych mistrzostwach Włoch, Pucharze Czech, Słowacji i Włoch ROK Cup. Nastolatek zasili szeregi zespołu Tecnicar – Fórmula de Campeones. Będzie kolegą z zespołu Meksykanina Lorenzo Castillo. 

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: Maciej Gładysz potwierdził swoje plany na sezon 2024

Dobrzańskiemu ujrzymy także w Formule Winter Series. Podobnie jak Maciej Gładysz pojedzie pełny cykl startów, aby się odpowiednio przygotować do głównego sezonu.

Wypowiedzi obu stron

W imieniu Tecnicar Motorsport Solutions chcę powitać go w zespole. Wiktor Dobrzański zaczął ścigać się zaledwie trzy lata temu, a posiadanie go u nas pokładzie napawa nas dumą. W Tecnicarze zawsze pomagamy młodym kierowcom w osiągnięciu pełnego potencjału, a Wiktor pokazał nam już podczas testów, że potrafi świetnie jechać. Cały zespół jest bardzo zadowolony, że mamy w składzie i nie możemy się doczekać wspólnego sezonu pełnego postępów – powiedział Javier Lapeña, szef zespołu, w którym zobaczymy Polaka.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Hiszpańskiej F4 2024. Gdzie i kiedy startują Polacy?

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Tecnicar Motorsport Solutions podczas mistrzostw Formuły Winter Series i Hiszpańskiej Formuły 4. Bardzo podoba mi się współpraca z zespołem. Czuję się bardzo dobrze i pewnie w Tecnicarze, a także czuję wsparcie i pasję od każdego członka zespołu. Naprawdę to doceniam i w tym sezonie dam z siebie 100%, starając się nauczyć jak najwięcej – dodał kierowca z Krakowa.

Relacje, wywiady, a także podsumowania każdej sesji Formuły Winter Series, jak i Hiszpańskiej F4 znajdziecie na MotoHigh.pl. Będzie to kolejny sezon, w którym będziemy informować o postępach naszych młodych kierowców.

Reklama