Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz Hiszpańskiej F4 2024. Gdzie i kiedy startują Polacy?

Kalendarz Hiszpańskiej F4 2024

Fot. MP Motorsport / Kalendarz Hiszpańskiej F4 2024

W tym roku kierowców Hiszpańskiej Formuły 4 czeka 7 weekendów wyścigowych, co oznacza aż 21 wyścigów. Wśród torów są wszystkim dobrze znane obiekty, ale też takie, które niekoniecznie są kojarzone przez każdego fana. Czas dokładnie poznać kalendarz Hiszpańskiej F4 na sezon 2024.

Duże nadzieje związane z Polakami

Oczy wszystkich polskich fanów motorsportu w F4 będą zwrócone na dwóch kierowców. Pierwszym z nich jest Maciej Gładysz, który już potwierdził udział w tej serii. Ponadto istnieje spora szansa na to, że Jan Przyrowski również się tam zjawi. Nastolatkowie w tym sezonie zadebiutują na tym poziomie, po licznych sukcesach w kartingu. W tym sezonie oczekiwania są naprawdę wysokie, gdyż pierwszy będzie startował w jednym z najlepszych zespołów serii, MP Motorsport. Holenderska ekipa od wielu lat dominuje w Hiszpanii, stąd też wzięła się  potoczna nazwa, „Mistrzostwa MP Motorsport”. Na podobne wyniki liczy Gładysz, który może włączyć się do walki o najwyższe cele. 

 

Jan Przyrowski na razie wspomniał jedynie w studiu Viaplay, że jego celem jest rywalizacja w Camposie. To także silny zespół, któremu zdarzyło się przerwać dominację Holendrów . W 2022 roku w jego barwach mistrzem został Nikola Tsolov, a wicemistrzem Hugh Barter. Tym samym drugi z nastolatków także będzie miał dobrą bazę, aby osiągnąć dobre wyniki. Od czasu utworzenia Hiszpasńskiej F4, w tych zawodach startowali tacy zawodnicy jak Richard Verschoor, Franco Colapinto czy Christian Lundgaard.

Na jakich torach będzie ścigać się Hiszpańska Formuła 4?

Pierwsza runda sezonu Hiszpańskiej F4 odbędzie się na torze Jarama nieopodal Madrytu. To nieco starszy tor, który jednak nie gości za wiele międzynarodowych imprez. Drugi weekend zaplanowany jest miesiąc później. Zawodnicy ścigający się w tych mistrzostwach będą ścigali się na obiekcie znanym z F1 – Portimao. Miesiąc po tej rundzie kierowcy staną do rywalizacji na torze imienia Paul Ricard we Francji.

ZOBACZ TAKŻE
Javier Sagrera o FRECA. "Być może to mój kolejny krok" | WYWIAD

Nie będzie natomiast wyścigu na torze Spa. 4 ostatnie rundy odbędą się już w Hiszpanii. Mowa tu konkretnie o Motorland Aragon, Walencji, Jerez i Barcelonie. Jak zatem widzimy, aż 4 z 7 rund odbędzie się na byłych lub obecnych torach Formuły 1. Ten fakt to z pewnością gratka dla młodych kierowców. 

Kalendarz Hiszpańskiej F4 2024

Pełną rozpiskę kalendarza Hiszpańskiej F4 razem z datami i miejscami wyścigów znajdziecie poniżej. Wszystkie sesje wyścigowe są dostępne na oficjalnym kanale serii w serwisie YouTube.

RundaTor
1.Jarama10-12 maja
2. Algarve International Circuit7-9 czerwca
3.Paul Ricard5-7 lipca
4.MotorLand Aragón26-28 lipca
5.Circuit Ricardo Tormo13-15 września
6.Circuito de Jerez4-6 października
7.Circuit de Barcelona-Catalunya8-10 listopada

5/5 (liczba głosów: 7)
Reklama