Connect with us

Czego szukasz?

F4

FWS: Gładysz i Przyrowski w czołówce testów w Walencji | Analiza

Polski tercet czeka kolejny weekend w Formule Winter Series. Za polskimi kierowcami są już pierwsze testy na torze imienia Ricardo Tormo.

jan przyrowski hiszpańska f4 2024 campos wywiad starty
Fot. Campos Racing

Solidne tempo Polaków

Maciej Gładysz podczas rundy na Jerez de la Frontera zaliczył naprawdę solidny występy. Tarnowianin bowiem 2-krotnie stanął na podium, a ponadto we wszystkich wyścigach był najlepszym spośród debiutantów. Teraz reprezentant MP Motorsport ponownie dobrze wszedł w weekend wyścigowy. Gładysz bowiem podczas 1. dnia testów uplasował się kolejno na 3. i 6. pozycji. To może sugerować, że kierowcy holenderskiej stajni wyścigowej pójdzie za ciosem.

W FWS podczas tego weekendu wyścigowego zadebiutuje Jan Przyrowski. Kierowca Camposu w tym cyklu wystąpi w dwóch rundach. Tu trzeba przypomnieć, że hiszpańska stajnia wyścigowa zdecydowała się na rotację pomiędzy swoimi zawodnikami. Drugi z reprezentantów Polski w sesjach testowych także pokazał się z dobrej strony. 8. i 13. pozycja to dobra baza do tego, aby powalczyć o dobre punkty. Najważniejsze jednak będzie to, aby zebrać cenne doświadczenie. 

ZOBACZ TAKŻE
Jan Przyrowski o rywalizacji w F4. "Do każdego trzeba podchodzić z szacunkiem, bo każdy ma jeden cel" | WYWIAD

Wiktor Dobrzański zaś ponownie zbiera kilometry. Trzeci z Polaków w czwartkowych sesjach wykręcił 32. i 38. czas. Protegowany Tecnicar podobnie jak Gładysz ma już na koncie 3 wyścigi. W Walencji powinniśmy liczyć na to, że krakowianin da radę wejść do 3. dziesiątki.

Słówko o reszcie stawki

Juan Cota, który wygrał ostatni wyścig w Jerez, nabrał wiatru w żagle. Hiszpan bowiem w sesjach testowych uzyskiwał 5. i najszybszy czas w danej sesji. W czołówce był także Mikel Pedersen (P4 i P2), czy Andre Cardenas. Peruwiańczyk jest liderem mistrzostw i w Walencji zapewne będzie chciał podwyższyć prowadzenie. Griffin Peebles także ulokował się w obu sprawdzianach w czołowej 5. Drugi z kierowców MP Motorsport to wicelider klasyfikacji indywidualnej. 

ZOBACZ TAKŻE
Maciej Gładysz przed startem FWS. „Będzie sporo walki" | WYWIAD

Rene Lammers, który także wyszedł niedawno z kartingu, miewa problemy. Syn byłego kierowcy F1 w drugiej sesji zdołał jednak wykręcić 10. czas. To może być przełamanie z jego strony, choć warto poczekać do kwalifikacji.

Kiedy kolejne sesje?

Już jutro, w piątek 16 lutego odbędą się kolejne testy i treningi. W sobotę na godzinę 9:30 zaplanowano pierwszą sesję kwalifikacyjną, a do 1. wyścigu kierowcy ruszą o 14:35. W niedzielę z kolei czasówka rozegrana zostanie o 9:00, a wyścigi o 10:50 i 16:00. Na Motohigh.pl tradycyjnie znajdziecie obszerne analizy z sesji.

Wyniki sesji testowych FWS w Walencji

FWS Walencja 2024 test 1

Test pierwszy

 

FWS Walencja 2024 test 2

Drugi test

Reklama