Connect with us

Czego szukasz?

F4

Hiszpańska F4: Chaotyczne ściganie i podium Przyrowskiego | Analiza 3. wyścigu

Trzeci wyścig na torze Jarama przyniósł nam drugie zwycięstwo Lucasa Fluxy i pierwsze punkty Jana Przyrowskiego. Dodatkowo czerwona flaga przerwała wyścig i mieliśmy spore zamieszanie wobec finałowych wyników. Jeszcze długo po zakończeniu wyścigu sędziowie debatowali i finalnie przyznali Colnaghiemu 10 sekund kary, co wiązało się z awansem polskiego kierowcy Camposu na podium.

jan przyrowski 4 miejsce hiszpańska f4 jarama 3 wyscig analiza wyniki
Fot. Jan Przyrowski & Formula Rapida

Przyrowski przełamał się i zdobył podium

Jan Przyrowski startował z 4. pola startowego, Maciej Gładysz z 19., Gustaw Wiśniewski z 24., a Wiktor Dobrzański z 35.

Już na starcie Przyrowski był zamieszany w walkę z przodu stawki, ale zdołał utrzymać swoje czwarte miejsce. Lucas Fluxa zdołał wyprzedzić startującego z pole position, Mattię Colnaghiego i objął prowadzenie. Na drugim okrążeniu Enzo Tarnvanichkul zniszczył przednie skrzydło i spadł na koniec stawki. Podczas 5. okrążenia Matúš Ryba utknął w żwirze na pierwszym zakręcie i wywołał wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Na początku neutralizacji James Egozi stracił przednie skrzydło, ale realizator nie pokazał w jaki sposób do tego doszło. Po kilku minutach wznowiono ściganie, ale już w jedynce Andrés Cárdenas został wypchnięty z toru, niestety kierowca utknął i mamy znowu samochód bezpieczeństwa.

Mija kilka okrążeń i zostaje wywieszona zielona flaga, ale znowu dochodzi do kolizji w pierwszym zakręcie, tym razem zamieszani byli Gustaw Wiśniewski i Enzo Tarnvanichkul. Polak nie zdołał wrócić na tor i trzeci raz wyjeżdża samochód bezpieczeństwa. 6 minut do końca wyścigu i mamy kolejny restart, lider wyścigu, Fluxa na czwartym zakręcie wypada z toru i ląduje w bandzie. Dyrekcja wyścigu wywiesiła czerwoną flagę, a chwilę później postanowiono nie wznawiać wyścigu. Wychodziło na to, że na podium zobaczymy Jana Przyrowskiego, który był na drugim miejscu. Kierowcy wrócili do pit-lane, gdzie było straszne zamieszanie, bo ani zawodnicy, ani członkowie zespołu, ani komentatorzy nie wiedzieli jakie są ostateczne wyniki. Po kilku minutach czekania dowiadujemy się, że finałowe wyniki wyścigu są wyciągnięte na 2 okrążenia przed czerwoną flagą. Zwycięzcą zostaje Lucas Fluxa, który zakończył wyścig w bandzie. Niestety dla nas, Jan Przyrowski spadł z drugiego na czwarte miejsce.

Maciej Gładysz zakończył wyścig na 13. pozycji, Wiktor Dobrzański na 27. miejscu, a Gustaw Wiśniewski nie dojechał do mety.

Aktualizacja, godz. 22:06

Jan Przyrowski awansował na 3. miejsce. Mattia Colnaghi otrzymał 10 sekund kary za spowodowanie kolzicji z Lucasem Fluxą, przez którą wywołana została czerwona flaga. Tym samym mamy kolejnego Polaka z podium w Formule 4. 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Jan Przyrowski (@jan_przyrowski_official)

Najlepszy kierowca: Lucas Fluxá

Hiszpan startował do wyścigu z drugiego pola i już na starcie zdołał wyprzedzić Colnaghiego. Kierowca MP Motorsport uciekł na sekundę przed swoim rywalem, aż zaczął się maraton samochód bezpieczeństwa. Lucas przy dwóch restartach świetnie obronił prowadzenie, ale przy trzecim razie rozbił swój bolid. Początkowo wydawało się, że Hiszpan na sam koniec wyścigu został antybohaterem, ale w dosyć kontrowersyjny sposób odzyskał swoje zwycięstwo i został liderem klasyfikacji kierowców.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Gładysz drugi, Przyrowski dwunasty w Jaramie | Analiza 2. wyścigu

Najlepszy zespół: MP Motorsport

Holenderski zespół miał w każdym wyścigu dwóch swoich kierowców na podium, w tym aż dwa zwycięstwa Lucasa Fluxy. Mattia Colnaghi dowiózł 2. miejsce, a Keanu Al Azhari 10. Miejsce. Poza punktami znaleźli się René Lammers, Maciej Gładysz i Griffin Peebles.

Największe zaskoczenie: Matteo Quintarelli

Kierowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich startował z 8. pola startowego. Quintarelli świetnie odnalazł się na starcie i awansował o trzy oczka. Kierowca francuskiego zespołu, Saintéloc Racing utrzymał piątą pozycję przez cały wyścig i zdobył pierwsze punkty w hiszpańskiej F4. Dodatkowo zawodnik ze Zjednczonych Emiratów Arabskich wykręcił najszybszy czas wyścigu.

Największe rozczarowanie: Enzo Tarnvanichkul

Tajlandczyk startował z dziewiątego pola startowego i na starcie zdołał się przebić aż na 6. miejsce. Kierowca Camposu już na drugim okrążeniu podczas walki na prostej startowej rozwalił przednie skrzydło i spadł na koniec stawki. Enzo miał okazję na bardzo dobry wynik, a tak zakończył pierwszą rundę bez żadnych punktów.

ZOBACZ TAKŻE
Hiszpańska F4: Gładysz piąty na otwarcie sezonu | Analiza 1. wyścigu

Krótko o klasyfikacjach po pierwszej rundzie

Liderem mistrzostw z dużą przewagą jest Lucas Fluxa, mający 52 punkty. Drugi Thomas Strauven ma 34 punkty, a trzeci Keanu Al Azhari zdobył 32 punkty. Maciej Gładysz jest najwyżej z Polaków w klasyfikacji, ponieważ zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 25 punktów.

Następna runda: Portimao

7-9 czerwca kierowcy odwiedzą cudowny tor położony w Portimao. Będziemy trzymać kciuki, żeby Maciej Gładysz i Jan Przyrowski utrzymali dobre tempo przez cały weekend, a Wiktor Dobrzański powalczył o wyższe lokaty. Jeszcze nie mamy potwierdzenia, czy Gustaw Wiśniewski wystąpi w kolejnej rundzie.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Hiszpańskiej F4 2024. Gdzie i kiedy startują Polacy?

Wyniki 3. wyścigu Hiszpańskiej F4 na torze Jarama

wyniki wyścig 3 jarama 2024 hiszpańska f4

Fot. livetiming.alkamelsystems.com

Reklama