Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Formuła 1

Albon podpisał nowy wieloletni kontrakt. Vowles mówi o powrocie do konkurencyjności

Alex Albon podpisał nowy wieloletni kontrakt z Williamsem. James Vowles mówi o powrocie do konkurencyjności, a jednym z kluczowych kierowców tego planu będzie niedawno potwierdzony kierowca z Tajlandii. Pozostaje pytanie, kto będzie mu towarzyszył?

Albon podpisał nowy wieloletni kontrakt
Fot. WilliamsRacing

Alex Albon związał swoją przyszłość w Formule 1 z zespołem Williamsa, podpisując wieloletnią umowę z zespołem z Grove. Nowa umowa wprowadzi Albona w nową erę przepisów technicznych, które wejdą w życie w 2026 roku. Tajski kierowca dołączył do zespołu w 2022 roku. Wcześniej krótko dzielił garaż w Red Bullu z Maxem Verstappenem. Po jednorocznej przerwie zawitał w ekipie dawnych mistrzów. Pierwszego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Tajlandczyk zdobył wtedy tylko 4 punkty, a Williams ukończył sezon na ostatnim miejscu w mistrzostwach konstruktorów. Zeszłoroczny sezon przyniósł znaczną poprawę dla brytyjskiego zespołu. Alex Albon dwukrotnie ukończył wyścig na 7. pozycji i regularnie zdobywał punkty. Sezon zakończył na 13. pozycji z 27 punktami na koncie. Zespołów z Grove sezon zakończył na 7. pozycji, co stanowi najlepszy wynik od sezonu 2017. 

Albon wierzy w zespół

Zespół z pewnością poczynił progres względem ostatnich sezonów poczynając od roku 2019. Długa umowa Albona może oznaczać, że odegra kluczową rolę w projekcie Williamsa, który zakłada powrót do czołówki.

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę pozostać w Williamsie i kontynuować współpracę z tak utalentowanym i oddanym zespołem ludzi. To był trudny początek roku, ale odkąd dołączyłem do Williamsa, wspólnie poczyniliśmy znaczne postępy i widziałem ogromne zmiany zachodzące za kulisami, które wyprowadziły nas z powrotem na czoło stawki. To projekt długoterminowy, w który naprawdę wierzę i chcę odegrać kluczową rolę, dlatego podpisałem wieloletni kontrakt. Ta podróż zajmie trochę czasu, ale jestem pewien, że budujemy odpowiedni zespół, który będzie mógł iść naprzód i osiągnąć wspaniałe rzeczy w nadchodzących latachpowiedział Albon.

Vowles z nadziejami na powrót do konkurencyjności 

Od czasu swojej nominacji, Vowles próbuje zaprojektować poważną zmianę kulturową w Williamsie. Wierzy, że decyzja Albona stanowi dla niego ważne potwierdzenie, że kierowca pokłada nadzieję w jego projekcie. 

Ma wyjątkowy talent, wkład techniczny i oddanie sprawie. To ogromne wotum zaufania dla Williamsa na powrót do konkurencyjności – stwierdził Vowles.

Szef Williamsa dodał również, że jego zdaniem decyzja Albona o pozostaniu w zespole stanowi kolejną część układanki, którą Williams musiał ułożyć, kontynuując odbudowę pod rządami byłego szefa strategii Mercedesa.

Jesteśmy zachwyceni możliwością zabezpieczenia długoterminowej przyszłości Alexa w Williams Racing. Odkąd Alex dołączył do zespołu, konsekwentnie demonstruje, że potrafi jeździć pod presją, a zakontraktowanie go na dłuższą metę to duży element układanki, która pozwoli nam awansować w tabeli podsumował Brytyjczyk.

Kto partnerem zespołowym Albona?

O drugi fotel w Williamsie będzie zabiegać kilku kandydatów, ale faworyt jest już znany. Kimi Antonelli, bo to o nim mowa, może liczyć na awans do Williamsa z F2. Włoch jest ulubieńcem Toto Wolffa, który wyraża się o nim w samych superlatywach. Młody kierowca bardzo szybko awansował do F2, pomijając F3. 17-latek jest przez wielu uważany za przyszłego zastępcę Verstappena czy Hamiltona. Wygląda jednak na to, że na jazdę dla topowego zespołu jest jeszcze za wcześnie. Antonelli z pewnością liczy na awans do Williamsa, aby zapoznać się z F1.

Logan Sargeant, aktualny kierowca brytyjskiego zespołu, będzie miał trudności z utrzymaniem swojego miejsca. Amerykanin nie dorównuje swojemu koledze z zespołu. Aby zachować miejsce na przyszły sezon, 23-latek musi znacząco poprawić wyniki i zbliżyć się tempem do Alexa Albona.

ZOBACZ TAKŻE
Kimi Antonelli w F1? 17-latek ubiega się o superlicencję

Skomentuj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reklama