Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

Kacper Sztuka opuszcza akademię Red Bulla

Niestety Red Bull postanowił rozwiązać umowę z Kacprem Sztuką. Reprezentant MP Motorsport w Formule 3 poinformował o zakończeniu współpracy poprzez swoje social media. Co było przyczyną takiego rozwoju akcji oraz jakie będą tego konsekwencje?

kacper sztuka f3 2024
Fot. Red Bull Content Pool

Zespół zainicjował zakończenie współpracy

Kacper Sztuka w swoim wpisie na social media poinformował, że w ostatnich tygodniach zakończył współpracę z juniorskim programem Red Bulla. Niestety musimy przyznać, że austriacka stajnia miała ku temu powody. Polski kierowca bardzo długo wdrażał się w realia nowej serii wyścigowej i spisywał się gorzej od swoich zespołowych partnerów. Niemniej decyzja takiego kalibru zastosowana wobec zawodnika zaledwie po połowie sezonu jest bolesna. Pewnym jest, że Kacper Sztuka nie pokazał swojego pełnego potencjału w obecnym sezonie Formuły 3, ale Red Bull bardzo bezwzględnie potraktował swojego byłego podopiecznego. Poniżej możecie zapoznać się z całym postem naszego kierowcy.

Co wydarzy się dalej?

Mimo niekorzystnego obrotu spraw z Red Bullem, Kacper Sztuka zapewnił, że dokończy sezon F3 w barwach MP Motorsport. Jest to niezwykle dobra informacja w tej niekorzystnej sytuacji. Polak będzie miał jeszcze sporo szans na pokazanie się z lepszej strony oraz przekonanie do siebie innych zespołów. Warto również pamiętać o aspekcie jakim jest presja nakładana przez konstruktora. Teraz oczekiwania wobec Sztuki nie będą aż tak wysokie jak wcześniej, co może pozytywnie wpłynąć na stres związany ze startami. 

Druga część sezonu Formuły 3 będzie decydująca dla dalszego rozwoju kariery naszego kierowcy. Niewątpliwie MP Motorsport zapewnia bolid, który przy odpowiednim ustawieniu ma potencjał na walkę o czołowe lokaty. Jeśli Kacper Sztuka go wykorzysta to na pewno zostanie w grze o fotele w tej serii, jednak w innym przypadku sytuacja może nie być już aż tak kolorowa. Pozostaje nam kibicować 18-latkowi w pozostałych 6 weekendach tegorocznej kampanii F3 oraz liczyć, że jego rezultaty ulegną poprawie. 

ZOBACZ TAKŻE
F3: Powiew optymizmu u Sztuki. Mini nowym księciem Monako | Analiza

Reklama