Czego szukasz?

Kalendarz Hiszpańskiej F4 2022. Gdzie i kiedy startuje Kucharczyk?

Klalendarz Hiszpańskiej F4 (1)

Kalendarz Hiszpańskiej F4 2022 | Fot. Dutch Photo Agency

W tym roku kierowców Hiszpańskiej Formuły 4 czeka 7 weekendów wyścigowych, co oznacza aż 21 wyścigów. Wśród torów są wszystkim dobrze znane obiekty, ale też takie, które niekoniecznie są kojarzone przez każdego fana. Czas dokładnie poznać kalendarz Hiszpańskiej F4 na sezon 2022.

Duże nadzieje związane z polskim kierowcą

Oczy wszystkich polskich fanów motorsportu w  F4 będą zwrócone na Tymoteusza Kucharczyka. 16-latek w tym sezonie zadebiutuje na tym poziomie, po licznych sukcesach w kartingu. W tym sezonie oczekiwania są naprawdę wysokie, gdyż Polak będzie startował w jednym z najlepszych zespołów serii, MP Motorsport. Holenderska ekipa od wielu lat dominuje w Hiszpanii, stąd też wzięła się  potoczna nazwa, „Mistrzostwa MP Motorsport”. Na podobne wyniki liczy Kucharczyk, który może włączyć się do walki o najwyższe cele. Od czasu utworzenia Hiszpasńskiej F4, w tych zawodach startowali tacy zawodnicy jak Richard Verschoor, Franco Colapinto czy Christian Lundgaard.

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński i FRECA. Jakie szanse ma Polak i co go czeka?

Na jakich torach będzie ścigać się Hiszpańska Formuła 4?

Pierwsza runda sezonu Hiszpańskiej F4 odbędzie się na torze Portimao w Portugalii, gdzie będzie towarzyszyć serii DTM oraz Euroformule Open. Drugi weekend zaplanowany jest miesiąc później. Zawodnicy ścigający się w tych mistrzostwach będą ścigali się na obiekcie znanym z F1 – Jerez de la Fonfera. 2 tygodnie później kierowcy staną do rywalizacji na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji. 

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany przez wszystkich wyścig, odbędzie się na początku lipca. Hiszpańska F4 będzie wówczas ścigała się na słynnym torze Spa-Francorchamps w Belgii. Rok temu zawody w tym miejscu dostarczyły sporo emocji. 3 ostatnie rundy odbędą się już w Hiszpanii. Mowa tu konkretnie o Motorland Aragon, Navarrze i Barcelonie. Jak zatem widzimy, aż 4 z 7 rund odbędzie się na byłych lub obecnych torach Formuły 1. Ten fakt to z pewnością gratka dla młodych kierowców. 

Kalendarz Hiszpańskiej F4 2022

Pełną rozpiskę kalendarza Hiszpańskiej F4 razem z datami i miejscami wyścigów znajdziecie poniżej. Wszystkie sesje są dostępne na oficjalnym kanale serii w serwisie YouTube.

RundaTor
1. Algarve International Circuit30 kwietnia-1 maja
2.Circuito de Jerez28-29 maja
3.Circuit Ricardo Tormo11-12 czerwca
4. Circuit de Spa-Francorchamps8-9 lipca
5.MotorLand Aragón3-4 września
6.Circuito de Navarra1-2 października
7.Circuit de Barcelona-Catalunya12-13 listopada
5/5 (liczba głosów: 12)
Reklama