Czego szukasz?

Kalendarz Niemieckiej F4 2022. Gdzie i kiedy startuje Kacper Sztuka?

Kalendarz Niemieckiej F4 2022

Fot. ADAC | Kalendarz Niemieckiej F4 2022

Młodzi kierowcy w ADAC F4 przejadą 18 wyścigów na pięciu obiektach. Cztery rundy zaplanowane są w Niemczech, zaś dwie na torach w innych państwach. Cały sezon rozciąga się na prawie 7 miesięcy. Czas dokładnie poznać kalendarz Niemieckiej F4 na sezon 2022.

Dlaczego warto śledzić Niemiecką Formułę 4?

W tym roku Polacy powinni się zainteresować Niemiecką F4 ze względu na występy naszego rodaka. Kacper Sztuka prawdopodobnie będzie łączył swoje starty we Włoskiej F4 właśnie z mistrzostwami o tej samej randze w Niemczech. Kalendarze obu mistrzostw nie kolidują ze sobą, więc Polak ma szanse na walkę o wysokie cele w dwóch seriach. Swój sezon zacznie właśnie w Niemieckiej F4, która rozpoczyna zmagania dwa tygodnie przed pierwszą rundą Włoskiej Formuły 4. W obu seriach kierowca z Cieszyna będzie reprezentował zespół Ralfa Schumachera, US Racing. Jest to ekipa, która w Niemieckiej F4 ma na swoim koncie po dwa mistrzostwa wśród kierowców i zespołów. W poprzednich sezonach dwa razy była o krok od sięgnięcia po tytuł zespołowy. Stąd ogromne nadzieje związane ze startami Kacpra Sztuki.

ZOBACZ TAKŻE
Włoska F4: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii Kacpra Sztuki

Kalendarz Niemieckiej F4. Gdzie i kiedy będą się ścigać?

Sezon Niemieckiej Formuły 4 rozpocznie się na torze Spa-Francorchamps w ostatni weekend kwietnia. Druga runda sezonu zostanie rozegrana 14-15 maja, na torze Hockenheimring. Następnie znów przeniesiemy się poza Niemcy, tym razem do Zandvoort. Tam wyścigi odbędą się 24-26 czerwca, a Niemiecka F4 będzie towarzyszyć serii ADAC GT Masters. Po tej rundzie czeka nas przerwa aż do początku sierpnia. Wtedy seria zagości na najkrótszej wersji toru Nürburgring, tzw. Sprint Circiut. Już dwa tygodnie później na torze Lauritsring będziemy mieli okazję obejrzeć piątą rundę zmagań. Potem czeka nas długa, prawie dwumiesięczna przerwa przed ostatnimi wyścigami sezonu 2022. Na zakończenie sezonu ponownie pojawimy się na Nürburgringu, jednak tym razem na nitce Grand Prix. Ostatnia runda sezonu obędzie się podczas ADAC Racing Weekend, gdzie swoje finały rozegrają wszystkie serie pod egidą ADAC.

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja Niemieckiej Formuły 4 z Kacprem Sztuką [stream, live]

Kalendarz Niemieckiej F4

Pełną rozpiskę z kalendarzem Niemieckiej F4 z datami i miejscami zawodów znajdziecie w tabelce poniżej. W każdy weekend rozegrane zostaną trzy wyścigi, a wszystkie będzie można obejrzeć na kanale ADAC w serwisie YouTube.

RundaTorData
1.Circuit de Spa-Francorchamps23-24.04
2.Hockenheimring14-15.05
3.Circuit Zandvoort
24-26.06
4.Nurburgring5-7.08
5.Lausitzring19-21.08
6.Nurburgring14-16.10

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama