Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz Super Formuły 2022. Gdzie i kiedy odbędą się wyścigi?

Kalendarz Super Formuły 2022

Kalendarz Super Formuły 2022 | Fot. Super Formula

Tegoroczny kalendarz Super Formuły będzie się składał z 10 wyścigów, rozegranych na 6 torach w Japonii. W tym artykule znajdziecie wszystkie informacje na jego temat.

Kalendarz Super Formuły 2022. Więcej wyścigów = więcej emocji

Od wielu lat kibice drugiej najszybszej serii wyścigowej na świecie narzekali na zbyt małą ilość zawodów w kalendarzu. Organizacja Japan Race Promotion, która rozpoczęła nową strategię promocji Super Formuły postanowiła wysłuchać fanów. Tym samym ilość zmagań została zwiększona z 7 do 10. Na kilku torach podczas jednego weekendu zostaną rozegrane 2 wyścigi. Będzie to miało miejsce na Twin Ring Motegi, Suzuce i Fuji International Speedway. 

ZOBACZ TAKŻE
Super Formula: Czy warto śledzić japońską Formułę 1?

Gdzie będą rywalizować zawodnicy?

Sezon Super Formuły ruszy 9 kwietnia. Inauguracja sezonu odbędzie się na torze Fuji International Speedway. Przy okazji będzie to także pierwszy podwójny weekend, gdyż zaplanowano tam 2 wyścigi. Następnie zawodnicy przeniosą się na tor Suzuka. Po tej rywalizacji zawodnicy będą rywalizować w Hicie, Muracie, a następnie powrócą na tor zlokalizowany pod górą Fuji.

Na koniec sezonu kierowców czekają 2 podwójne weekendy. Pierwszy z nich odbędzie się na obiekcie Twin Ring Motegi, a drugi na torze Suzuka. Łącznie odbędą się 3 wyścigi na Suzuce i Fuji, po 2 w Motegi i po jednym w Muracie i Hicie.

JRP dodatkowo ogłosiło, iż w dniach 7-8 marca na torze Suzuka oraz 23-24 marca na torze Fuji odbędą się przedsezonowe testy Super Formuły.

Nadal bez Okayamy

Tor, na którym w latach 90. rozgrywano GP Pacyfiku w ramach mistrzostw świata Formuły 1, w ostatnich latach przeżywa wielki kryzys. Problemy zaczęły się wraz z nastaniem pandemii koronawirusa. O ile w sezonie 2020 udało się zmodernizować obiekt i zorganizować w tym samym roku wyścig Super Formuły, tak od 2021 roku kłopoty nawarstwiły się. W ich efekcie podczas zeszłorocznej kampanii druga najszybsza seria wyścigowa na świecie odwołała tam zawody. Te w późniejszym terminie zostały przeniesione na tor Twin Ring Motegi. 

ZOBACZ TAKŻE
Okayama International, czyli były gospodarz GP Pacyfiku w Formule 1

Sytuacja od tamtej pory nie poprawiła się i Super Formula drugi rok z rzędu nie będzie rywalizowała na torze w Okayamie. Jednak z tego, co udało nam się ustalić, włodarze obiektu będą walczyli o powrót do kalendarza w sezonie 2023.

Kalendarz Super Formuły 2022

RundaData Tor
1.9 kwietniaFuji Speedway
2.10 kwietniaFuji Speedway
3.24 kwietniaSuzuka
4.22 majaAutopolis
5.19 czerwcaSportsland SUGO
6.17 lipcaFuji Speedway
7.20 sierpniaTwin Ring Motegi
8.21 sierpniaTwin Ring Motegi
9.29 październikaSuzuka
10.30 październikaSuzuka

5/5 (liczba głosów: 9)
Reklama