Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz DTM 2022. Kiedy odbędą się wyścigi niemieckiej serii?

kalendarz dtm 2022

Kalendarz DTM 2022 | Fot. DTM

Władze niemieckiej serii podały już terminarz na nowy sezon. Jak wygląda kalendarz DTM 2022? Podobnie jak w zeszłym roku znalazło się w nim osiem wyścigów. Sezon będzie jednak dłuższy niż rok wcześniej – rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja, a zakończy w październiku.

Kalendarz DTM 2022. Znamy planowany rozkład sezonu

Pierwszy weekend sezonu 2022 DTM rozpocznie się dość nietypowo, bo w Portugalii. Tor Portimao jeszcze nigdy nie gościł DTM, a teraz będzie otwierał zmagania. W maju odbędzie się jeszcze drugi weekend wyścigowy – na Lausitzringu. To miejsce znajdujące się dość blisko polskiej granicy, więc wyścig może zainteresować polskich sympatyków DTM. 

Po niemal miesiącu przerwy Deutsche Tourenwagen Masters pojawi się na Imoli, by po dwóch tygodniach przenieść się na Norisring. Po tym weekendzie wyścigowym nastąpi przerwa wakacyjna, która potrwa niemal do końca sierpnia. 

ZOBACZ TAKŻE
Wolne, aczkolwiek niezwykle widowiskowe - czyli złote lata DTM

Po przerwie kierowców DTM ugości słynny Nurburgring, po którym przeniosą się oni na równie znany obiekt Spa-Francorchamps. We wrześniu odbędzie się jeszcze jeden weekend wyścigowy – na austriackim Red Bull Ringu. Sezon zakończą w październiku zmagania na Hockenheimringu. 

W stosunku do zeszłego sezonu w kalendarzu doszło do kilku zmian. Nadal znajdują się w nim Lausitzring, Norisring, Nurburgring, Hockenheimring i Red Bull Ring i Imola, ale pojawiły się także dwa nowe tory. Wspomniane wyżej Portimao i  Spa-Francorchamps zastąpiły bowiem Zolder i Assen.

RundaDataKrajTor
1.29 kwietnia - 1 majaAlgarve International Circuit (Portimao)
2.20-22 majaLausitzring
3.17-19 czerwcaAutodromo Enzo e Dino Ferrari (Imola)
4.1-3 lipcaNorisring
5.26-28 sierpniaNurburgring
6.9-11 wrześniaCircuit de Spa-Francorchamps
7.23-25 wrześniaRed Bull Ring
8.7-9 październikaHockenheimring

Jak łatwo zauważyć, kalendarz obejmuje cztery wyścigi w Niemczech i cztery poza granicami naszych zachodnich sąsiadów. Dodać należy, że tegoroczny sezon DTM poprzedzą dwie serie testów przedsezonowych. Kierowcy najpierw zawitają na cztery dni na Hockenheimring (4-7 kwietnia), a trzy tygodnie później spędzą dwa dni w Portimao (26-27 kwietnia). 

Będzie telewizyjna transmisja w Polsce?

Najkrótsza możliwa odpowiedź brzmi… trudno powiedzieć. Przypomnijmy, że prawa do transmitowania DTM w sezonach 2020-21 miało Eleven Sports, które nabyło je oczywiście w związku ze startami Roberta Kubicy. Umowa jednak wygasła, a póki co nikt nie ogłosił nabycia tych praw.

Viaplay w czerwcu 2021 roku ogłosiło podpisanie kontraktów na wiele serii wyścigowych w krajach nordyckich, bałtyckich i Polsce, jednak informacje ws. DTM nie dotyczyły naszego kraju. Na chwilę obecną nikt nie ma więc praw do transmisji serii w Polsce i należy poczekać na oficjalną informację, czy ktoś zdecyduje się na ich nabycie. 

Problemem jest oczywiście znikoma oglądalność, choć jak wiadomo wszystko jest kwestią ceny. W wielu telewizjach transmitowane są bowiem mało znane w Polsce serie wyścigowe i mają swoich odbiorców.

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama