Connect with us

Czego szukasz?

Kalendarz WEC 2022. Kiedy wyścigi z udziałem Kubicy i Piekarzy?

kalendarz wec 2022

Kalendarz WEC 2022 | PHOTO©ADRENALMEDIA.COM

Jak wygląda kalendarz WEC na sezon 2022? W tym artykule znajdziecie zawsze aktualny terminarz, który będzie aktualizowany w przypadku jakichkolwiek zmian. Na chwilę obecną składa się on z sześciu rund, a sezon rozpocznie się w pierwszej połowie marca. Co niezwykle istotne, sezon musi składać się właśnie z co najmniej z sześciu rund, aby mieć status mistrzostw świata.

Terminarz obejmuje tylko wyścigi w 2022 roku

Kalendarz WEC na sezon 2022 obejmuje wyścigi tylko w 2022 roku, co jest swego rodzaju powrotem do normalności po latach łamanych terminarzy obejmujących dwa lata kalendarzowe. Z pewnością sprzyja to czytelności tej serii wyścigowej dla przeciętnego kibica, co może przynieść kolejnych kibiców.

Przede wszystkim to jednak także ułatwienie dla zespołów, którym łatwiej jest określić się na jeden rok kalendarzowy. W grę wchodzą przecież ustalenia ze sponsorami czy centralami producentów samochodów, którym pewne rzeczy zdecydowanie łatwiej jest przedstawić w formule rocznej. Tak przecież działa większość serii wyścigowych i można to przyjąć za standard. Podobnie jest z kierowcami, którzy często łączą starty i „łamana” umowa może im być nie na rękę.

ZOBACZ TAKŻE
FIA WEC ogłasza listę startową na sezon 2022. Są Peugeot i Prema

Kalendarz WEC 2022

Rywalizacja rozpocznie się od dwóch weekendów w Stanach Zjednoczonych. Sezon rozpocznie oficjalny prolog, który odbędzie się na Sebringu. To pierwsze w roku oficjalne sesje, które pozwolą sprawdzić wytrzymałość podzespołów, a także przygotować materiały promocyjne. 

Tydzień później w tym samym miejscu odbędzie się 1000 Miles of Sebring. Wyścig będzie częścią SuperSebring, łączonego z drugą rundą IMSA Sportscar Championship – Twelve Hours of Sebring.

Następnie rywalizacja przeniesie się na do Europy. Tę część kalendarza zainauguruje 6-godzinny wyścig na Spa-Francorchamps, po którym odbędzie się legendarne 24 Hours of Le Mans. Tegoroczna edycja odbędzie się w pierwszej połowie czerwca, co jest powrotem do „klasycznego” terminu tego wydarzenia sprzed pandemii koronawirusa. Europejską część zakończy 6-godzinny wyścig na Monzy, który zadebiutował w kalendarzu w 2021 roku i okazał się sukcesem.

Sezon zakończy się w Japonii i Bahrajnie. Najpierw kierowcy będą rywalizowali w 6-godzinnym wyścigu na Torze Fuji, a w listopadzie przeniosą się do Bahrain International Circuit, gdzie odbędzie się 8-godzinne zakończenie sezonu.

Lp.WyścigData
1.Oficjalny prolog - Sebring12-13 marca 2021 r.
2.1000 Miles of Sebring18 marca 2021 r.
3.6 Hours of Spa-Francorchamps7 maja 2021 r.
4.24 Hours of Le Mans11-12 czerwca 2021 r.
5.6 Hours of Monza10 lipca 2021 r.
6.6 Hours of Fuji11 września 2021 r.
7.8 Hours of Bahrain12 listopada 2021 r.

5/5 (liczba głosów: 15)
Reklama