Connect with us

Klasyfikacja generalna DTM Trophy 2020. Sprawdź, jak wygląda

jan kisiel leipert motorsport

Jan Kisiel | Fot. Leipert Motorsport

Klasyfikacja generalna DTM Trophy 2020 po ośmiu wyścigach sezonu 2020 przedstawia się bardzo przyjemnie dla polskich kibiców. Jan Kisiel zajmuje bowiem drugie miejsce, choć – co jest gorszą informacją – od lidera dzieli go istna przepaść.

Punktacja w DTM Trophy

Punkty w DTM Trophy (tak jak i w DTM) przyznaje się w bardzo podobny sposób, jak w Formule 1. Są dwie zasadnicze różnice, jednak zacznijmy od podobieństw. Punkty zdobywa pierwszych dziesięciu kierowców, a nagradzani są oni w następujący sposób:

10. miejsce: 1 pkt

Poza wyścigami, kierowcy mogą zdobyć punkty także w kwalifikacjach. W tym przypadku nagradzani są jednak tylko trzej najlepsi kierowcy, a punkty dzielą się następująco:

1. miejsce: 3 pkt
2. miejsce: 2 pkt
3. miejsce: 1 pkt

Drugą różnicą w stosunku do Formuły 1 jest brak dodatkowego punktu za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Klasyfikacja generalna DTM Trophy 2020 – kierowcy

Po ośmiu wyścigach sezonu 2020 klasyfikacji przewodzi Tim Heinemann. Niemiec wygrał aż sześć wyścigów, a w dwóch pozostałych zajął drugie miejsca. Dodatkowo pięciokrotnie wygrał także kwalifikacje, więc jego przewaga nad resztą stawki nie może dziwić.

Sporą radość polskim kibicom daje natomiast drugie miejsce Jana Kisiela. Polak do tej pory jeszcze nie wygrał wyścigu, ale czterokrotnie był już na podium, a raz wygrał kwalifikacje [do drugiego wyścigu na Lausitzringu – przyp. red.].

Polak ma kilkupunktową przewagę nad Benem Tuckiem, który z kolei wyprzedza swojego rodaka Bena Greena. Czołową piątkę zamyka Peter Terting.