Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła Student

Świetny początek sezonu dla polskich ekip FS

Sezon 2018 dla polskich zespołów wyścigowych zaczął się świetnie. AGH Racing zajęło 5. miejsce w Holandii. We Włoszech dwa polskie zespoły były w TOP6: PWR Racing Team zajęło 3. miejsce, a Cerber Motorsport 6. lokatę. W Wielkiej Brytanii PUT Motorsport sklasyfikowano na 7. miejscu. Każda z tych ekip została nagrodzona także za miejsca w TOP3 w kilku konkurencjach.

Opublikowano

w dniu

Fot. Formula SAE Italy / Radość zespołu PWR Racing Team z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej
Poprzednia1 z 4

Polskie zespoły Formuły Student świetnie weszły w nowy sezon. Każda ekipa dała z siebie wszystko. W ostatnim czasie nasz kraj był reprezentowany na zawodach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz we Włoszech.

Formula SAE Michigan – Polskie ekipy w USA

Za oceanem, 9-12 maja, odbywały się zawody w Michigan, na które udały się AGH Racing oraz Cerber Motorsport. Wówczas wystawione zostały zeszłoroczne bolidy. “Grażyna” z Krakowa pozwoliła zająć świetne 9. miejsce (na 120 ekip) w klasyfikacji generalnej oraz 4. lokatę w prezentacji biznesowej, a CMS-04 dało zespołowi z Białegostoku 35. lokatę. Nowe doświadczenia pomogły w przygotowywaniu nowych maszyn oraz aktualizacji poprzedników.

Poczynania AGH Racing

Fot. KSAF

Kolejna odsłona rywalizacji przypadła na lipiec, ponieważ wtedy w Europie na dobre zaczyna się sezon. Wówczas wybór danych edycji zawodów jest spory, ale każdy zespół musi wcześniej się zakwalifikować oraz przygotować się do wyjazdu. AGH Racing zdecydowało się rozpocząć swoją rywalizację w Holandii (9-12 lipca), gdzie zajęli świetne 5. miejsce (na 19 sklasyfikowanych załóg).

Mogło być jeszcze lepiej, gdyby podczas najważniejszej konkurencji dynamicznej – Endurance, nie wystąpiły problemy techniczne. Jednak za 1. miejsce w Acceleration, drugie lokaty w SkidPadzie oraz Autocrossie należą się załodze z Krakowa słowa uznania. Rozwój zeszłorocznego bolidu spalinowego – Grażyny okazał się dobrym posunięciem. W obwodzie był jeszcze drugi pojazd, w pełni elektryczny – pierwszy w historii polskiej Formuły Student. Prosto z Niderlandów AGH Racing udało się do Włoch, ale niestety nie starczyło czasu – aby przejść w pełni inspekcję techniczną i móc podjąć wyzwanie w konkurencjach dynamicznych.

FS Italy – najniższy stopień podium dla PWR Racing Team

Fot. Formula SAE Italy / Facebook

11-15 lipca trwała rywalizacja w Italii na Autodromo Varano, ale także równomiernie odbywały się zawody w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Polskie starty w tych zawodach były bardzo owocne. Zwłaszcza we Włoszech mogliśmy być znów dumni. Rok temu miałem przyjemność opisywać wielki sukces, jakim było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zespołu PWR Racing Team. W miniony weekend znów było blisko powtórki tego scenariusza, ponieważ młodzi inżynierowie z Wrocławia zameldowali się na 3. miejscu.

Najniższy stopień podium to nagroda za wielki wysiłek wszystkich członków zespołu i miejmy nadzieję, że w RT09 kryją się jeszcze rezerwy potencjału, które uda się wydobyć na kolejnych zawodach. W Czechach oraz Niemczech powinniśmy znów widzieć ich z przodu. Zwłaszcza, że po raz kolejny bolid z Wrocławia nie miał sobie równych w konkurencji Acceleration (przyspieszenie do 127 km/h w 3,69 sekundy).

Poprzednia1 z 4

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama