Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Warsaw Motor Show 2018 – przed nami IV edycja

Impreza Warsaw Motor Show doczekała się swojej 4. edycji. Z każdym rokiem targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Od 2015 roku zaobserwować można coraz więcej atrakcji w postaci unikatowych modeli samochodów czy też obecności znanych osobistości ze świata motoryzacji.

Opublikowano

w dniu

Fot. Warsaw Motor Show 2018

Zeszłoroczna, trzecia edycja Warsaw Motor Show mogła się pochwalić liczbą ponad 160 tys. odwiedzających. Taki wynik nie byłby możliwy, gdyby zabrakło któregokolwiek spośród ponad 231 wystawców. Jak w przypadku każdych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych nie mogło zabraknąć premier. W trakcie zeszłorocznego eventu odsłonięto 10 zupełnie nowych modeli. Sami bardzo mile wspominamy nasze pierwsze uczestnictwo w tej imprezie – bardzo spodobało nam się, że na znacznie mniejszej powierzchni niż chociażby w Poznaniu, można wiele zdziałać dzięki przemyślanej decyzji wyznaczenia stref.

W tym roku również wszystko będzie odpowiednio ustawione tak, aby zwiedzający mogli się przemieszczać w najciekawsze miejsca. Nie zabraknie stref dla osobnych premier samochodowych, koncernów, samochodów luksusowych, pojazdów koncepcyjnych, wypożyczalni, detailingu i pielęgnacji, tuningu, motorsportu (w tym zwłaszcza stoiska dla zespołów Formuły Student, a także dla Gosi Rdest i Karoliny Pilarczyk – strefa Kobiet w motorsporcie).

Dodatkowo zwiedzający będą mogli wziąć udział w Automotive Parts Expo, które odbędzie się w tych samych terminach. Na pewno producenci, usługodawcy i zakłady naprawcze będą starać się zwrócić na siebie uwagę. Opcja dodatkowych ofert czy rabatów dla odwiedzających targi, po to aby rozsądnie zaoszczędzić przy ewentualnych naprawach, powinna być kusząca.

Obok Automotive Parts Expo, skierowanego do wszystkich gości, wyznaczona zostanie strefa Fleet Congress. Głównie wydarzenie będzie adresowane do przedstawicieli firm, które już są lub dopiero będą nabywcami samochodów, produktów i usług flotowych. Można stwierdzić, że Ptak Warsaw EXPO zadbało o każdy szczegół i podczas tegorocznych targów w Nadarzynie każdy znajdzie coś dla siebie.

Specjalne atrakcje

Fot. netcarshow.com / Koenigsegg CCXR Edition (2008)

Organizatorzy Warsaw Motor Show 2018 potwierdzili obecność dwóch unikatowych supersamochodów, tj. Koenigsegg CCXR czy Aston Martin DBS Superleggera (premiera). Pierwszy z nich będzie obecny na stoisku VCentrum – zadbany samochód. CCXR jest zdolny osiągnąć zawrotne 417 km/h dzięki 4,7 litrowej V8 generującej 1032 KM. Do “setki” to cudo przyspiesza w 2,9 s. Zaś Aston Martin DBS Superleggera będzie mógł pochwalić się swoją V12 o pojemności 5,2 l, co pozwala mu osiągnąć 100 km/h w 3,4 s. Rozpędzić możemy się nim do 340 km/h. 

Fot. netcarshow.com / Aston Martin DBS Superleggera

Obok Koenigsegga i Astona Martina nie mogło zabraknąć Tesli, która zaprezentuje swój elektryczny Model 3. Oprócz niego będą również ich inne modele, o co zadba Stoisko Tesla Warszawa w hali F.

Premiery

Organizatorzy podali listę polskich premier samochodowych. Obecność niektórych, jak chociażby Lamborghini Urusa czy Toyoty Camry i Corolli nie powinna dziwić. Jednak nie wiemy, jakie modele chcą nam pokazać Jeep i Mercedes. Miłym zaskoczeniem jest obecność dwóch polskich producentów – FSO Syrena i KGH Warszawa. Najprawdopodobniej ujrzymy Vosco S106/EV oraz Warszawę M20 GT, które w tym roku już zostały pokazane światu.

Ciekawe postaci

Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Richard Hammond, który obecnie odpowiada za projekt The Grand Tour dla Amazon Prime. Wcześniej oczywiście współprowadził program Top Gear dla BBC. Według nas takie posunięcie jest naprawdę strzałem w dziesiątkę. Jeśli za rok udałoby się ściągnąć do Polski Jeremiego Clarksona czy James’a May’a to byłaby prawdziwa motoryzacyjna uczta. 

Oczywiście w tym roku nie mogło zabraknąć polskiej motoryzacyjnej sceny YouTube’a. Swoją obecność w Nadarzynie potwierdzili Sebastian Kraszewski z kanałów KicksterTV oraz Sebastian KickSter, Zachar Zawadzki z Autocentrum.pl oraz Zachar OFF, Waldemar Florkowski z “Moto Doradca”. Rok temu mieliśmy okazję porozmawiać z dwójką z nich i było naprawdę miło. Dużo wymiany spostrzeżeń dot. motoryzacji, organizacji wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. 

Wyżej wspominaliśmy już o udziale Karoliny Pilarczyk “Królowej Polskiego Driftu”, której stoisko zawsze jest duże na każdych targach. Obok niej zabraknąć nie mogło najszybszej Polki, czyli Gosi Rdest, na której stoisku ujrzymy Audi R8 LMS GT4 oraz Audi R8 Spyder. Na każdej imprezie, na której byliśmy, przy obu Paniach zawsze były tłumy. Jednak nie można im odmówić, że przez cały event zawsze starają się z każdą osobą porozmawiać i odpowiedzieć na każde pytanie.

Oczywiście, to jeszcze nie wszyscy z grona gości specjalnych. Na Warsaw Motor Show 2018 nie mogło zabraknąć Bartosza Ostałowski ego(polskiego driftera, który jeździ tylko przy użyciu stóp) i Aleksandry Kutz (artystki i dziennikarki znanej z wielu programów telewizyjnych oraz z organizacji i rywalizacji w zawodach). 

Gdzie i kiedy?

Z racji odbywania się imprezy poza Warszawą, organizatorzy zadbali o podróżujących pociągami. Bezpłatny autobus do Nadarzyna będzie kursował z przystanku Centrum 03. Do darmowego przejazdu są uprawnione osoby posiadające bilet na Warsaw Motor Show 2018. Rozkład jazdy możecie zobaczyć tutaj.

Podobał Ci się ten materiał? Polub nas na , aby nie przegapić następnych!

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama