Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Škoda Superb iV – nowy wariant hybrydowy czeskiej marki

Odświeżona rodzina Superb zachwyca zastosowaniem nowych technologii i jeszcze bardziej wyrafinowanym wnętrzem. Po raz pierwszy w seryjnym modelu Škody dostępne są reflektory Full LED oraz szereg nowych systemów wspomagających kierowcę. Dodatkowo, wprowadzając do oferty wariant hybrydowy Superb iV, Škoda oficjalnie wkracza na drogę elektromobilności.

Škoda Superb iV
Škoda Superb iV / Fot. Škoda

Rodzina Superb: udoskonalony design i jeszcze więcej miejsca wewnątrz auta

Udoskonalony model Superb to połączenie najnowszych technologii z eleganckim wnętrzem. Dostępne po raz pierwszy w seryjnym modelu reflektory Full LED oraz najnowsze systemy wspomagające kierowcę, takie jak aktywny tempomat czy SIDE ASSIST o zasięgu do 70 m, jeszcze bardziej podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfort codziennej jazdy.

Oprócz napędu hybrydowego typu plug-in nowa rodzina flagowego modelu oferuje do wyboru dwa silniki wysokoprężne i dwa silniki benzynowe o mocy od 110 kW (150 KM) do 200 kW (272 KM).

Dynamiczny i elegancki design charakteryzujący najnowsze auta Škody jest dopracowywany z każdym kolejnym wprowadzanym modelem. Superb wyróżnia się przemodelowanym grillem i chromowaną listwą pomiędzy tylnymi światłami LED. Odnowiony przedni zderzak zwiększył długość auta o 8 mm do 4869 mm, a w wersji combi o 6 mm do 4862 mm. We wnętrzu świeży akcent stanowią chromowane elementy, nowa tapicerka foteli i kontrastowe przeszycia. Niezwykle przestronne wnętrze i bagażnik o pojemności 625 l lub 660 l dla wersji COMBI sprawiają, że Škoda Superb nadal stanowi punkt odniesienia dla pojazdów w tym segmencie.

Škoda Superb iV – pierwszy samochód hybrydowy w ofercie marki

Superb iV to pierwszy model Škody wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in. Silnik benzynowy 1.4 TSI i silnik elektryczny zapewniają łączną moc 160 kW (218 KM). Połączenie obu silników oferuje wyjątkowo przyjazną dla środowiska mobilność bez kompromisów w zakresie osiągów. Akumulator litowo-jonowy użyty w Škodzie Superb iV ma pojemność 13 kWh, co pozwoli na pokonanie do 55 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną w cyklu WLTP. Akumulator można wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Gniazdo do podłączenia przewodu ładowania schowane jest pod klapką w atrapie chłodnicy. Škoda Superb iV może być również ładowana lub poziom naładowania może być utrzymywany podczas jazdy z wykorzystaniem silnika benzynowego i układu odzyskiwania energii hamowania.

Odświeżona wersja Škody Superb pojawi się w Polsce w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku, natomiast jej hybrydowa wersja będzie dostępna na początku 2020 roku.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama