Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

MotoGP

Quartararo IN, Rossi OUT! Odważna decyzja Monster Energy Yamahy

W środowy poranek świat motocyklowych mistrzostw świata obiegła dość niespodziewana informacja przed startem sezonu 2020. Monster Energy Yamaha dokonała wyboru odnośnie swojego składu zawodników na następne lata. Fabio Quartararo i Maverick Viñales będą stanowić o sile zespołu.

Marc Marquez vs Fabio Quartararo 2019 GP San Marino MotoGP gdzie oglądać gp san marino
Fabio Quartarato / Fot. MotoGP

29 stycznia, Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) został zakontraktowany przez Monster Energy Yamahę. Wiele spekulowano o tym, że w sezonie 2021 młody zawodnik zasili szeregi fabrycznej ekipy japońskiego producenta. Jednakże nikt nie spodziewał się, że decyzja zostanie podjęta tak wcześnie. Wszyscy oczekiwali, że Valentino Rossi będzie mógł jako pierwszy podjąć decyzję dot. swojej przyszłości.

Francuski zawodnik – tak jak w sezonie 2019, tak i w 2020 – będzie nadal ścigał się w barwach Petronas Yamaha SRT, gdzie w poprzednim roku osiągał niesamowite wyniki. Popularny „El Diablo” zastąpi w nowym zespole legendarnego Valentino Rossiego, zajmując miejsce obok wcześniej potwierdzonego, aż do 2022 roku Mavericka Viñalesa.

Fabryczna Yamaha bez mistrza?

Tym samym, jeżeli Maverick nie zdoła zdobyć mistrzostwa (to samo tyczy się Fabio), wówczas w składzie fabrycznej ekipy po raz pierwszy od 2003 roku nie będzie żadnego mistrza świata MotoGP. Oto wypowiedź szefa Monster Energy Yamaha, Lina Jarvisa, odnośnie zakontraktowania Fabio Quartararo:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, ogłaszając, że Fabio dołączy do Monster Energy Yamaha Factory Racing na lata 2021 i 2022. Jego wyniki w debiutanckim sezonie były niesamowite. Jego 6 pole position oraz 7 podiów w sezonie 2019 były przejawem wspaniałych umiejętności.

Powołanie go do fabrycznego zespołu Yamahy było naturalnym następstwem po tym jak wypełni swój kontrakt w Petronas Yamaha SRT. Fabio ma zaledwie 20 lat, a już pokazuje wspaniałą dojrzałość na torze jak i poza nim, jesteśmy podekscytowani, że dołączy do naszego zespołu w 2021 roku – dodał szef Monster Energy Yamaha.

Co to oznacza?

Przyjście młodego Fabio Quartararo oznacza, że Valentino Rossi będzie zmuszony opuścić Monster Energy Yamahę. I to niezależnie od decyzji czy postanowi nadal rywalizować w MotoGP po sezonie 2020. Yamaha gwarantuje Rossiemu, że jeżeli pozostanie w stawce po 2020 r. to otrzyma fabryczne wsparcie. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się na przejście do Petronas Yamaha SRT, gdzie otrzymał propozycje bycia współwłaścicielem.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama