Connect with us

Czego szukasz?

Fascynacje

Cybertruck od Hot Wheels wyprzedził realizację prawdziwego konceptu Tesli

Zaprezentowany w listopadzie 2019 roku koncept realnego Cybertrucka wzbudził duże zainteresowanie i wywołał ogromną dyskusję na temat wyglądu. Tesla twierdzi, że najmocniejszy model z trzema silnikami AWD osiągnie pierwszą „setkę” w mniej niż 2,9 s. Jego prędkość maksymalna to 210 km/h, a zasięg 800 kilometrów. Hot Wheels już postanowił zaspokoić oczekiwania tych, którzy nie mogą się doczekać finalizacji projektu Muska.

Cybertruck Tesla Hot Wheels 2020
Fot. Hot Wheels / Tesla Cybertruck

Choć produkcja modelu Cybertruck startuje w 2021 roku, Hot Wheels przygotowało wersję dla młodszych fanów i kolekcjonerów. Koncern zaproponował zdalnie sterowane modele w dwóch skalach – 1:10 i 1:64. Podobnie jak koncept Cybertruck, zabawka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Większy model w skali 1:10 został wyprzedany w ciągu kilku godzin od premiery. Hot Wheels uruchomił zapisy na listę oczekujących.

Wyprzedana, większa wersja ma napęd na cztery koła i maksymalną prędkość 40 km/h.  Jej cena wynosi 400$. Mniejsza w skali 1:64 kosztuje 20$ i ma około trzech cali długości, co standaryzuje jej rozmiar do klasycznych resoraków Hot Wheels. Nadaje się nawet do jazdy po słynnych, pomarańczowych torach Hot Wheels.

Tak się prezentuje…

Tesla chwali się także maksymalnym obciążeniem użytkowym wynoszącym 1587 kilogramów oraz maksymalnym udźwigiem w liczbie 6350 kilogramów. Chociaż Tesla wskazała, że pick-up Cybertruck będzie konkurował z Fordem F-150, to sumy te są bliższe masywniejszym ciężarówkom, takim jak Ford Super Duty.

Trzeba przyznać, że zabawka od Hot Wheels wygląd naprawdę dobrze. Jednocześnie firma była w stanie dość szybko zwrócić na siebie uwagę nowym modelem. Obojętnie, czy ktoś jest dzieckiem albo dorosłym facetem, niemal każdy chciał powiększyć swoją kolekcję. Właśnie o to chodziło, ponieważ co do jakości nikt nie miał żadnych wątpliwości. Poniżej możecie zobaczyć jeszcze jedno ujęcie na Teslę Cybertruck od Mattela:

Promowany projekt, specyfikacje i dane dotyczące wydajności deklarowane przez Teslę, budzą jednak wiele pytań i wątpliwości. Niektóre funkcje konstrukcyjne, takie jak światła, mogą wymagać zmiany w celu spełnienia bieżących przepisów. Nie jest również jasne, w jaki sposób walcowany będzie korpus ze stali nierdzewnej Cybertrucka.

Najważniejsze pytanie: czy nowa Tesla wytrzyma testy zderzeniowe i wyzwania codziennego użytkowania? Obecnie jest wiele znaków zapytania dotyczących szalonego konceptu firmy Elona Muska. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama