Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Grand Prix Monako zostaje odwołane

Pomimo że Grand Prix Monako początkowo zostało przełożone na inny termin, świat szybko obległa informacja o całkowitym odwołaniu tej rundy.

GP Monako 2019 uliczne wyścigi

Pomimo że początkowo mówiono o przełożeniu Grand Prix Monako na inny termin. Włodarze Formuły 1 oraz Automobile Club de Monaco szybko sprostowali tę informację i poinformowali o całkowitym odwołaniu ulicznego wyścigu.

Wcześniej Liberty Media poinformowało o przełożeniu Grand Prix Holandii, Hiszpanii i Monako właśnie. Równocześnie władze F1 postanowiły przesunąć letnią przerwę na przełom marca i kwietnia i wydłużyć do 21 dni.

Odwołanie Grand Prix Monako oznacza, że rundy w najmniejszym państwie świata zabraknie w kalendarzu F1 po raz pierwszy od 1954 roku. To sytuacja szczególnie trudna dla fanów i osób związanych z królewską serią. Wyścig w Monako jest bowiem dla wielu „świętością” i niemal każdy czeka na niego z niecierpliwością.

Obecnie rozpoczęcie sezonu jest zaplanowane na 7 czerwca. Wówczas odbędzie się GP Azerbejdżanu w Baku. Tydzień później stawka Formuły 1 przeniesie się do Kanady. Wciąż jednak sytuacja jest niepewna, a sezon F1 zagrożony. Wszystko za sprawą koronawirusa, który opanował już cały świat.

Przełomowy moment:Grand Prix Monako zabraknie w kalendarzu F1

Odwołanie GP Monako to moment historyczny. Runda ta bowiem była obecna w kalendarzu F1 nieprzerwanie od 1954 roku. Monakijski wyścig jest zaliczany do jednego z najstarszych w królewskiej serii. Jednocześnie jest to najbardziej prestiżowa impreza sportowa, która każdego roku przyciąga licznych fanów zarówno przed telewizory, jak i bezpośrednio na tor.

Obecnie sytuacja z koronawirusem prezentuje się nieciekawie. W Polsce obecnie zakażonych jest ponad 400 osób. 5 osób w Polsce zmarło w wyniku COVID-19. Polscy lekarze zdołali jednocześnie wyleczyć 1 pacjenta – to tak zwany pacjent „zero”, pierwsza osoba, u której zdiagnozowano w kraju zakażenie wirusem.

Oceń nasz artykuł!
Reklama