Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Zwolnienia w F1: Operatorzy kamer bez kontraktów

Włodarze Formuły 1 rozwiązali umowy z operatorami kamer. Zwolnienia w F1 nie oznaczają jednak, że w tym roku nie zobaczymy żadnej rundy królewskiej serii.

Zwolnienia w F1: operatorzy kamer bez pracy
Fot. PixaBay.com / Zwolnienia w F1: operatorzy kamer bez pracy

O sprawie poinformował portal RaceFans.net. Jak się okazuje, kontrakty pomiędzy F1 a operatorami kamer dotyczą konkretnych wytycznych. Umowy przewidują kto i kiedy jest potrzebny. W związku z odwołaniem i przełożeniem dziewięciu pierwszych rund. Współpraca ma zostać nawiązana ponownie, kiedy tylko ruszy sezon. Zwolnienia w F1 na razie nie są jednak powodem do zmartwień dla kibiców.

W związku z ograniczaniem wydatków, władze Formuły 1 przyznały niedawno, że pracowników odesłano na przymusowy urlop, a kadra zarządzająca zgodziła się na pobieranie pensji pomniejszonych o 20 procent.

Zwolnienia w F1, problemy finansowe zespołów

W trudnej sytuacji znajdują się również zespoły F1. Kilka ekip zdecydowało się na wysłanie pracowników na urlopy. Kierowcy zgodzili się również na obniżkę pensji. O problemach finansowych mniejszych stajni mówi także Nico Rosberg.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Famous race. Infamous qualifying 👀 . Reminder that our re-run of the 2019 Italian Grand Prix gets going on Saturday, from 1300 UTC ⏰ . #F1 #Formula1 #F1Rewind #ItalianGP #Monza #Qualifying

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Sytuacja, w której znalazł się świat F1, ma związek z pandemią koronawirusa. Chiński wirus opanował cały świat i sparaliżował zarówno sport, jak i gospodarkę wielu państw. W Polsce zakażonych wciąż przybywa – potwierdzono już ponad 6 tysięcy przypadków, w tym ponad 200 ofiar śmiertelnych.

Oceń nasz artykuł!
Reklama