Czego szukasz?

Formuła E

Znamy wstępny kalendarz Formuły E na sezon 2020/21

Rywalizacja w Formule E jeszcze trwa, ale nie przeszkodziło to w zatwierdzeniu wstępnej wersji kalendarza na przyszły sezon. Największą zmianą jest obecność ePrix Monako, a w porównaniu do obecnej rozpiski przeniesiono podwójną rundę w Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe, Formuła E wciąż próbuje tam zorganizować jeden z wyścigów przy sztucznym oświetleniu i pod osłoną nocy.

Formuła E 2019 znamy kalendarz formuły e 2020/21
Fot. DS

Nadchodzący sezon będzie przełomowy dla rywalizacji, gdyż rywalizacja po raz pierwszy w historii będzie przebiegać jako mistrzostwa świata. Wyjątkowo kalendarz Formuły E nie rozpocznie się pod koniec tego roku z powodu umieszczenia pierwszej rundy w połowie stycznia. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz kibice planujący wakacje w Londynie nie zawiodą się. Elektryczna seria w tym roku z powodów ogólnoświatowej pandemii zmuszona została do odwołania zawodów, które miały mieć miejsce w tym mieście. Końcówka lipca w przyszłym roku w tym mieście będzie naprawdę ekscytująca. Czeka na nas tam podwójna runda przy i w halo ExCeL w dzielnicy Docklands.

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: ABB Formula E z rangą mistrzostw świata!

Bez wielkich zmian, lecz nadal ciekawie

ePrix Santiago, które do tej pory z powodu temperatury było niezwykle wymagające nie tylko dla kierowców, ale i samochodów otwiera kalendarz Formuły E 16 stycznia przyszłego roku. Będzie to jedyna runda w styczniu, bo po miesiącu czeka nas podróż na północ. Tor w Meksyku to jedyny obiekt permanentny w kalendarzu. Przesunięta została z początku sezonu podwójna runda w Arabii Saudyjskiej. Tam możemy się spodziewać jednego z wyścigów przy sztucznym oświetleniu, lecz to tylko plany.

Formuła E po zmaganiach na Półwyspie Arabskim zmierzać będzie do Chin. Sanya przyniosła rok temu wiele dramaturgii, rywalizacja tam spowodowała koniec kariery Nelsona Piqueta. Na naszym kontynencie zobaczymy zmagania w Paryżu, Rzymie i Monako. Wreszcie ma dojść do skutku ePrix Seulu, która to runda w tym roku wzorem innych została odwołana. Przed czerwcowym wyścigiem w stolicy Niemiec mamy lukę. Nieoficjalnie mówi się o tym, że trwają dyskusje z Eindhoven. Końcówka sezonu to Nowy Jork i Londyn.

Zmiany w konfiguracjach znanych torów?

Trzy obiekty w kalendarzu Formuła E oznaczyła gwiazdką co nawiązuje do prawdopodobnych zmian w konfiguracji owych obiektów. Formuła E wspomina iż dotyczy to toru w Rzymie, Monako i Seulu. O ile ta ostatnia pozycja nie powinna nikogo dziwić, o tyle dwie poprzednie budzą zastanowienie. Możliwe jest to, organizatorzy planują zmiany w najbardziej newralgicznych miejscach na torze.

Oprócz ogłoszenia kalendarza na sezon 2020/21 FIA wprowadziła zmiany w kierunkach ekonomicznym, socjalnym oraz środowiskowym. W przypadku kiedy podane szczegóły to poinformujemy Was o nich.

ZOBACZ TAKŻE
ABB Formula E zapowiada redukcję kosztów dla zespołów

Nie ulega wątpliwości iż wśród rodaków ePrix Berlina cieszy się wielką popularnością. Czy jesteście stałymi bywalcami tej rundy? Odległość od naszej granicy sprawia, że można wybrać się z rodziną na weekend w towarzystwie najbardziej wyrównanej serii wyścigowej na świecie. Tym bardziej po otrzymaniu statusu mistrzostw świata.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama