Czego szukasz?

Formuła E

Sam Bird w Jaguarze od przyszłego sezonu Formuły E

Sam Bird został dziś ogłoszony nowym kierowcą Panasonic Jaguar Racing. Od samego początku kierowca był związany z ekipą Virgin Racing. Jego kolegą zespołowym będzie Mitch Evans.

Sam Bird portret
Fot. LAT Images

Sam Bird to weteran w Formule E

33-letni Brytyjczyk brał udział w każdym wyścigu Formuły E od czasu pierwszej rundy na ulicach Pekinu w 2014 roku. Do tej pory dziewięć razy stawał na najwyższym stopniu podium. Sam Bird rozpoczął swoją udaną karierę wyścigową w 2002 r. Ma za sobą starty w wielu seriach juniorskich z wyniku czego miał nawet w Formule 1 swoje role.

Pełnił on także obowiązki kierowcy testowego dla Williamsa, a w Mercedesa AMG Petronas od 2011 do 2013 r. był kierowcą rezerwowym. W ostatnich latach Bird osiągnął także sukcesy w FIA World Endurance Championship z Ferrari oraz ekipą z Rosji – G-Drive Racing.

W Formule E jest on jedynym kierowcą, który wygrał wyścig w każdym sezonie. Z osiemnastu podiów połowa to wygrane, przy czym pięciokrotnie startował z pole position. Tyle samo razy cieszył się z najszybszych okrążeń w wyścigu. Sam Bird po raz pierwszy wsiądzie do nowego bolidu po zakończeniu sezonu w przyszłym miesiącu. Jego pierwszy wyścig dla zespołu Jaguara odbędzie się 16 stycznia przyszłego roku na ulicach Santiago w Chile.

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: ABB Formula E z rangą mistrzostw świata!

Wielkie oczekiwania wobec Brytyjczyka

Dyrektor stajni, w barwach której wystartuje Sam Bird, zabrał głos w sprawie. W imieniu całego zespołu Panasonic Jaguar Racing i wszystkich w Jaguarze chcielibyśmy powitać. Od początku udowodnił, że jest jednym z najlepszych kierowców w mistrzostwach, a my wierzymy iż razem stworzymy świetne partnerstwo. W przypadku Mitcha i Sama uważamy, że mamy prawdopodobnie jeden z najsilniejszych zestawów kierowców.

– Przy niezwykle silnej konkurencji widać wyraźnie, że aby odnieść sukces w Formule E, potrzebujesz dwóch kierowców, którzy mogą walczyć o podium w każdym wyścigu. Mamy teraz obu sprawdzonych w boju zwycięzców wyścigów będących w stanie umożliwić nam zmierzenie się zarówno w klasyfikacji zespołów, a także i kierowców w przyszłym sezonie – dodał James Barclay.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuła E 2020/21. Kiedy odbędą się wyścigi elektrycznej serii?

Z niecierpliwością czekam na nowy etap w mojej karierze w Panasonic Jaguar Racing – powiedział Sam Bird.  – Obserwowałem wzrost i postęp Jaguara w serii i jestem bardzo dumny z tego, że będę częścią kultowej brytyjskiej marki z tak udanym wyścigowym DNA. Dołączam do niesamowitej listy kierowców, którzy ścigali się dla nich. Jestem niesamowicie głodny sukcesu i wierzę, że z Mitchem możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy nie tylko dla zespołu, ale i nas samych. Chcę podziękować Envision Virgin Racing za wszystko co wspólnie osiągnęliśmy i życzę im powodzenia na przyszłość. Nie mogę się doczekać, by przetestować Jaguara I-TYPE i znaleźć się w najlepszym możliwym miejscu na sezon siódmym i kolejnych.

Powrót Formuły E po przerwie

Sam Bird i dwudziestu trzech kierowców Formuły E wrócą na tor już 5 sierpnia na torze w Berlinie. Tradycyjnie obiekt znajdzie się na płycie byłego lotniska Tempelhof. Tam poznamy zwycięzców obu tytułów, a od przyszłego sezonu Formuła E będzie się ścigać z rangą mistrzostw świata.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama