Nasze profile w mediach społecznościowych

DTM

Rast wyszarpał triumf w II wyścigu na Spa. Kubica czternasty | Analiza

Rene Rast po zdobyciu pole position w porannych kwalifikacjach zdołał zwyciężyć w wyścigu. Dla dwukrotnego mistrza serii DTM było to 18. zwycięstwo w karierze. Audi ponownie zdominowało rywalizację. Czas na analizę drugiego wyścigu na torze Spa-Francorschamps.

Opublikowano

w dniu

Audi Rene Rast Spa 2 DTM 2020 2
Fot. Audi Media Center

Najlepszy kierowca: Rene Rast

Pomimo imponującej formy Nico Müllera przez cały weekend, to jednak w niedzielę Rast udowodnił swoją klasę po raz kolejny. W niedzielny poranek zwyciężył w kwalifikacjach, pokonując swoich kolegów z Audi o 0,2 s. W wyścigu pomimo problemów na początku i niekończącego się nacisku Nico Müllera, postarał się opanować sytuację. Po wytrzymaniu presji do trwającej od startu do mety Niemiec zwyciężył, tym samym zmniejszając straty w klasyfikacji generalnej.

Rast Muller Frijns Spa 2 DTM 2020

Fot. Audi Media Center / Podium 2. wyścigu DTM na Spa-Francorschamps

Rast po raz kolejny udowodnił, iż pomimo problematycznego weekendu jest w stanie w dalszym ciągu wygrywać. Mistrz DTM z 2017 i 2019 roku skasował w niedzielę łącznie 28 punktów. W “generalce” traci 7 punktów do lidera klasyfikacji, Nico Müllera.

Najlepszy zespół

Tak jak w sobotę, również w niedzielę ekipa Audi Sport ABT Sportsline była tą najlepszą. W drugim wyścigu ponownie obydwaj kierowcy tego zespołu stanęli na podium – Nico Müller zajął drugie miejsce, a Robin Frijns był trzeci.

Przez cały weekend prezentowali świetną formę, za co zasłużenie są najlepszą ekipą całych zmagań na Spa-Francorchamps. Co prawda w klasyfikacji zespołowej są wiceliderem ze stratą zaledwie 1 punktu do Audi Sport Team Rosberg, lecz to wszystko przez słaby rezultat w sobotę Robina Frijnsa, który zrehabilitował się w niedzielę.

Jeszcze większa dominacja Audi…

Wczoraj wspominaliśmy już o dominacji Audi. W niedzielę nic się nie zmieniło. Dominacja marki z Ingolstadt jest jeszcze wieksza niż w końcówce poprzedniego sezonu. W drugim wyścigu kierowcy Audi zajęli pierwszych pięć miejsc, a w samej punktowanej dziesiątce było ich sześciu! W klasyfikacji konstruktorów Audi już tylko po dwóch wyścigach prowadzi z przewagą 118 punktów nad BMW, co jest ogromną przewagą. Patrząc na formę BMW, nie wygląda by wkrótce miałoby być lepiej.

Audi Rene Rast Spa 2 DTM 2020

Fot. Audi Media Center

BMW jest w tak słabej dyspozycji, iż liderem marki w niedzielę był młodziutki Sheldon Van Der Linde, który w wypowiedzi po wyścigu narzekał na liczne problemy z autem. Reprezentant RPA zajął dopiero 6. miejsce. Audi z przytupem chce zakończyć przygodę z DTM, a jak widać BMW chyba raczej nie zamierza jakoś im w tym przeszkodzić, przynajmniej tak to teraz wygląda.

ZOBACZ TAKŻE
Müller wygrał pierwszy wyścig na Spa. Trudny początek Kubicy | Analiza

Występ Roberta Kubicy: Bez rewelacji?

Występ naszego rodaka był taki jak sam zainteresowany mówił, jak będzie przed weekendem. Kubica zakładał walkę w okolicach końca stawki i również też tak było. Kwalifikacje mogły dać promyk nadziei, w postaci 12. lokaty na starcie, lecz właśnie sam start pozbawił wiary w lepszy wynik niż walka o miejsce nr czternaście. Przez większość rywalizacji Robert Kubica próbował walczyć z Harrisonem Neweyem, który w późniejszym czasie wycofał się z wyścigu po awarii.

Polak zakończył zmagania przed Ferndinandem Habsburgiem, który notabene był dużo szybszy od polskiego kierowcy, lecz z powodu dodatkowego pit stopu, skończył rywalizację za nim. Reprezentant Orlen ART GP po rundzie na Spa ma na koncie zerowy dorobek punktowy i na horyzoncie nie widać, aby się to prędko zmieniło, patrząc na słabą formę BMW M4 DTM, jak i samego zespołu RK.

ZOBACZ TAKŻE
DTM 2020: Niezbędnik kibica - wszystko, co musisz wiedzieć

Klasyfikacje generalne: Rast zbliżył się do Müllera

W klasyfikacji kierowców liderem jest Nico Müller i jak najbardziej zasłużenie po świetnym weekendzie w Belgii. Szwajcar zwyciężył wyścig w sobotę, dwukrotnie startował z drugiej pozycji, z kolei w niedzielę naciskał do końca, ostatecznie kończąc drugi. Cały ten wysiłek daje mu fotel lidera i dorobek 46 punktów i przewagę 7 punktów nad Rene Rastem.

W klasyfikacji zespołowej liderem jest tak wcześniej było wspomniane – Audi Sport Rosberg z przewagą 1 punktu nad Audi Sport ABT Sportsline. Na razie nie widać by jakieś inne zespoły były w stanie zagrozić owej dwójce. W klasyfikacji konstruktorów liderem jest bezapelacyjnie Audi z potężną przewagą 118 punktów nad BMW. Powyżej na filmie macie przedstawione tabele.

Wyniki II wyścigu na Spa-Francorschamps

Co przed nami? Kierunek Lausitzring!

Po zakończeniu rywalizacji na torze Spa-Francorchamps czas na powrót do Niemiec i leżący niedaleko niemiecko-polskiej granicy tor Lausitzring. Za dwa tygodnie (14-16 sierpnia) kierowcy DTM będą się ścigać skróconej wersji tego toru, aby następnie ponownie wrócić do Lausitz na normalną nitkę toru (21-23 sierpnia).

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz DTM 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

To jak będzie za dwa tygodnie? W dalszym ciągu absolutna dominacja Audi? A może powrót do łask BMW? Przekonamy się tego już niedługo, kiedy DTM zawita na Lausitzring!

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama