Connect with us

Czego szukasz?

DTM

Rast wyszarpał triumf w II wyścigu na Spa. Kubica czternasty | Analiza

Rene Rast po zdobyciu pole position w porannych kwalifikacjach zdołał zwyciężyć w wyścigu. Dla dwukrotnego mistrza serii DTM było to 18. zwycięstwo w karierze. Audi ponownie zdominowało rywalizację. Czas na analizę drugiego wyścigu na torze Spa-Francorschamps.

Audi Rene Rast Spa 2 DTM 2020 2
Fot. Audi Media Center

Najlepszy kierowca: Rene Rast

Pomimo imponującej formy Nico Müllera przez cały weekend, to jednak w niedzielę Rast udowodnił swoją klasę po raz kolejny. W niedzielny poranek zwyciężył w kwalifikacjach, pokonując swoich kolegów z Audi o 0,2 s. W wyścigu pomimo problemów na początku i niekończącego się nacisku Nico Müllera, postarał się opanować sytuację. Po wytrzymaniu presji do trwającej od startu do mety Niemiec zwyciężył, tym samym zmniejszając straty w klasyfikacji generalnej.

Rast Muller Frijns Spa 2 DTM 2020

Fot. Audi Media Center / Podium 2. wyścigu DTM na Spa-Francorschamps

Rast po raz kolejny udowodnił, iż pomimo problematycznego weekendu jest w stanie w dalszym ciągu wygrywać. Mistrz DTM z 2017 i 2019 roku skasował w niedzielę łącznie 28 punktów. W „generalce” traci 7 punktów do lidera klasyfikacji, Nico Müllera.

Najlepszy zespół

Tak jak w sobotę, również w niedzielę ekipa Audi Sport ABT Sportsline była tą najlepszą. W drugim wyścigu ponownie obydwaj kierowcy tego zespołu stanęli na podium – Nico Müller zajął drugie miejsce, a Robin Frijns był trzeci.

Przez cały weekend prezentowali świetną formę, za co zasłużenie są najlepszą ekipą całych zmagań na Spa-Francorchamps. Co prawda w klasyfikacji zespołowej są wiceliderem ze stratą zaledwie 1 punktu do Audi Sport Team Rosberg, lecz to wszystko przez słaby rezultat w sobotę Robina Frijnsa, który zrehabilitował się w niedzielę.

Jeszcze większa dominacja Audi…

Wczoraj wspominaliśmy już o dominacji Audi. W niedzielę nic się nie zmieniło. Dominacja marki z Ingolstadt jest jeszcze wieksza niż w końcówce poprzedniego sezonu. W drugim wyścigu kierowcy Audi zajęli pierwszych pięć miejsc, a w samej punktowanej dziesiątce było ich sześciu! W klasyfikacji konstruktorów Audi już tylko po dwóch wyścigach prowadzi z przewagą 118 punktów nad BMW, co jest ogromną przewagą. Patrząc na formę BMW, nie wygląda by wkrótce miałoby być lepiej.

Audi Rene Rast Spa 2 DTM 2020

Fot. Audi Media Center

BMW jest w tak słabej dyspozycji, iż liderem marki w niedzielę był młodziutki Sheldon Van Der Linde, który w wypowiedzi po wyścigu narzekał na liczne problemy z autem. Reprezentant RPA zajął dopiero 6. miejsce. Audi z przytupem chce zakończyć przygodę z DTM, a jak widać BMW chyba raczej nie zamierza jakoś im w tym przeszkodzić, przynajmniej tak to teraz wygląda.

ZOBACZ TAKŻE
Müller wygrał pierwszy wyścig na Spa. Trudny początek Kubicy | Analiza

Występ Roberta Kubicy: Bez rewelacji?

Występ naszego rodaka był taki jak sam zainteresowany mówił, jak będzie przed weekendem. Kubica zakładał walkę w okolicach końca stawki i również też tak było. Kwalifikacje mogły dać promyk nadziei, w postaci 12. lokaty na starcie, lecz właśnie sam start pozbawił wiary w lepszy wynik niż walka o miejsce nr czternaście. Przez większość rywalizacji Robert Kubica próbował walczyć z Harrisonem Neweyem, który w późniejszym czasie wycofał się z wyścigu po awarii.

Polak zakończył zmagania przed Ferndinandem Habsburgiem, który notabene był dużo szybszy od polskiego kierowcy, lecz z powodu dodatkowego pit stopu, skończył rywalizację za nim. Reprezentant Orlen ART GP po rundzie na Spa ma na koncie zerowy dorobek punktowy i na horyzoncie nie widać, aby się to prędko zmieniło, patrząc na słabą formę BMW M4 DTM, jak i samego zespołu RK.

ZOBACZ TAKŻE
DTM 2020: Niezbędnik kibica - wszystko, co musisz wiedzieć

Klasyfikacje generalne: Rast zbliżył się do Müllera

W klasyfikacji kierowców liderem jest Nico Müller i jak najbardziej zasłużenie po świetnym weekendzie w Belgii. Szwajcar zwyciężył wyścig w sobotę, dwukrotnie startował z drugiej pozycji, z kolei w niedzielę naciskał do końca, ostatecznie kończąc drugi. Cały ten wysiłek daje mu fotel lidera i dorobek 46 punktów i przewagę 7 punktów nad Rene Rastem.

W klasyfikacji zespołowej liderem jest tak wcześniej było wspomniane – Audi Sport Rosberg z przewagą 1 punktu nad Audi Sport ABT Sportsline. Na razie nie widać by jakieś inne zespoły były w stanie zagrozić owej dwójce. W klasyfikacji konstruktorów liderem jest bezapelacyjnie Audi z potężną przewagą 118 punktów nad BMW. Powyżej na filmie macie przedstawione tabele.

Wyniki II wyścigu na Spa-Francorschamps

Co przed nami? Kierunek Lausitzring!

Po zakończeniu rywalizacji na torze Spa-Francorchamps czas na powrót do Niemiec i leżący niedaleko niemiecko-polskiej granicy tor Lausitzring. Za dwa tygodnie (14-16 sierpnia) kierowcy DTM będą się ścigać skróconej wersji tego toru, aby następnie ponownie wrócić do Lausitz na normalną nitkę toru (21-23 sierpnia).

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz DTM 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

To jak będzie za dwa tygodnie? W dalszym ciągu absolutna dominacja Audi? A może powrót do łask BMW? Przekonamy się tego już niedługo, kiedy DTM zawita na Lausitzring!

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama