Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

MotoGP

Przerażający wypadek podczas GP Austrii. Rossi cudem uniknął śmierci

Podczas wyścigu MotoGP o GP Austrii doszło do przerażającego wypadku z udziałem Franco Morbidellego i Johanna Zarco. W wyniku zderzenia o mało nie ucierpiał Valentino Rossi. Włoch cudem uniknął zderzenia z motocyklem pędzącym z prędkością ponad 280 kilometrów na godzinę.

Valetino Rossi cudem uszedł z życiem wypadek Morbidelli vs Zarco
Fot. MotoGP

Na powtórkach z kamer z wyścigu o GP Austrii widać, jak Johann Zarco zjeżdża do prawej krawędzi, co doprowadziło do „wessania” Franco Morbidellego w strumień aerodynamiczny. – Kiedy zacząłem hamować, Zarco zmienił tor jazdy. Takie hamowanie przy prędkości 280 km/h znaczy o tym, że nie dbasz o swoich rywali.

Włoski jeździec Petronas Yamahy nie ukrywał swojej złości po tym incydencie. – Jest pół-mordercą! Ze mną jest w porządku, ale to było bardzo niebezpieczne. Zarówno dla mnie, jak i dla niego, ale też Valentino Rossiego oraz Mavericka Vinalesa, którzy zobaczyli motocykle pędzące na nich z ogromną prędkością.

Johann Zarco jednak nie poczuwa się do odpowiedzialności. Uważa, że nie przesadził w trakcie swojego manewru. – Nic mi nie jest. W kilku miejscach mam zdartą skórę i poobijane biodra oraz nogę. Wszyscy się przestraszyliśmy. Mnie i Franco jest przykro z tego powodu. To był incydent wyścigowy, których ciężko jest czasem uniknąć. Nasze motocykle nikogo nie uderzyły, więc możemy mówić o dużym szczęściu. Wszystko jest w porządku. Będę gotowy na kolejny wyścig za tydzień – przyznał.

ZOBACZ TAKŻE
To już pewne. Finał sezonu 2020 MotoGP w Portimao

Kierowcy Monster Energy Yamahy przerażeni incydentem podczas GP Austrii

Tylko cud uratował Mavericka Vinalesa i Valentino Rossiego przed zderzeniem z rozpędzonymi i roztrzaskanymi motocyklami Johanna Zarco i Franco Morbidellego. Obaj minęli je na centymetry.

ZOBACZ TAKŻE
GP Austrii: Dovizioso podbił Red Bull Ring i wrócił do gry o MŚ | Analiza

To było przerażające. Wszyscy czterej zawodnicy, ale przede wszystkim ja i Maverick, mieli dużo szczęścia. Dziś wieczorem musimy się do kogoś modlić, ponieważ sytuacja była bardzo niebezpieczna. Dobrze jest być agresywnym, bo wtedy staramy się dać z siebie wszystko, ale nie musimy przesadzać. Ten sport jest bardzo niebezpieczny i musimy o tym pamiętać. Musisz szanować rywali, szczególnie na torze, na którym jedziesz z prędkością 300 km/h. Rozmawiałem już o tym z Zarco i obiecał mi, że to nie było celowe. Jechałem obok Mavericka, kiedy wjechaliśmy w zakręt 3, poczułem, że coś się do mnie zbliża. Myślałem, że to cień helikoptera, bo ten czasami lata nad torem, ale wtedy motocykl Franco wyprzedził mnie z ogromną prędkością – powiedział Rossi tuż po wyścigu o GP Austrii.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Absolutely terrifying!!! 😱 Here was the view @valeyellow46 had of the Turn 3 accident! 👀 #AustrianGP 🇦🇹 #VR46 #MotoGP #Motorsport #Motorcycle #Racing

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

– Mieliśmy szczęście, ale mam nadzieję, że ten incydent jest lekcją dla zawodników, by popracowali nad swoim zachowaniem. Rozmawiałem też z Franco. Jest z nim okej, stara się o tym nie myśleć, ale kiedy to robi, to jest przestraszony. Gdyby stało się coś złego, byłoby zupełnie inaczej. Szczerze mówiąc, ciężko mi było wznowić wyścig, ale nie miałem wyboru – dodał Włoch.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama