Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

IndyCar

Co wiesz o Indy 500? Sprawdź się w naszym specjalnym quizie

Już w niedzielę o godzinie 20.15 po raz kolejny rozpocznie się 500-milowy wyścig w stanie Indiana. Zawodnicy wyruszą do walki o zwycięstwo, pieniądze i wielką sławę. Z okazji tego wyjątkowego wyścigu przygotowaliśmy małą niespodziankę dla naszych czytelników.

Michael Andretti podczas walki o zwycięstwo z Ricky'm Mearsem, Indy 500 w 1992
Zdjęcie archiwalne / Michael Andretti podczas walki o zwycięstwo z Ricky'm Mearsem, Indianapolis 500 w 1992

Już w tą niedzielę odbędzie wyścig Indy 500. Pole position wywalczył wnuk Mario Andrettiego – Marco. Czy Amerykanin przełamie ciągnącą się już przez trzy pokolenia klątwę? A może kolejny triumf zdobędzie Takuma Sato? Czy Fernando Alonso będzie mógł świętować sięgnięcie po potrójną koronę? Jak wypadnie ekipa Penske na swoim domowym torze? Odpowiedzi na te pytania poznamy koło godziny 23, ponieważ wówczas powinniśmy po raz 104 ujrzeć flagę w czarno-białą szachownicę. 

Marco Andretti PP Indy 500 2020

Fot. NTT IndyCar Series / Marco Andretti zdobywca PP do 104. edycji Indy 500

ZOBACZ TAKŻE
Porażki rodziny Andretti w Indianapolis 500. Czy Marco przełamie klątwę?

Pierwsza edycja odbyła się w 1911 roku. Zwycięstwo odniósł wówczas Ray Harroun. Wkrótce wyścig zyskał międzynarodową sławę stanowiąc łakomy kąsek dla zawodników z całego świata. Impreza przetrwała Dwie Wojny Światowe, pandemię hiszpanki i Wielki kryzys gospodarczy. W trakcie liczącej ponad 100 lat historii wyścigu owal w stanie Indiana był świadkiem wielkich triumfów, spektakularnych porażek, zaciętych pojedynków, tragicznych wypadków, niesamowitych rozwiązań technicznych. To tutaj rodziły się wielkie legendy i tutaj kończyły swój żywot.

ZOBACZ TAKŻE
Al Unser - z futbolu do IndyCar | Legendy motorsportu

Historia IndyCar na łamach Motohigh.pl

Na łamach naszego serwisu co jakiś czas wracamy do historii Indianapolis 500, by przedstawić niezwykłe wydarzenia, które ukształtowały legendę tego wyścigu. Pojawiły się obszerne biografie Ala Unsera Sr., Ricky’ego Mearsa i Dario Franchittiego, a także historie startów Lotusa czy McLarena. Z okazji tegorocznej edycji przygotowaliśmy artykuły opisujące klątwę rodziny Andrettich oraz pamiętny wyścig Indianapolis 500 z 2011 roku. 

Dan Wheldon unoszący prawą rękę w geście triumfu

Fot. Jonathan Ferrey / Dan Wheldon unoszący prawą rękę w geście triumfu

ZOBACZ TAKŻE
Dan Wheldon i jego ostatnia wiktoria w życiu. Indy 500 w 2011 roku

Quiz wiedzy o Indy 500 czas zacząć

Ponieważ fani motosportu uwielbiają sportową rywalizację i sprawdzanie swoich umiejętności, przygotowaliśmy specjalnie dla nich krótki quiz. Liczy on zaledwie 20 pytań, lecz nie oznacza to, że będzie on łatwy. Wiele pytań dotyczy historii wyścigu. Nasi wierni czytelnicy będą mieli zatem pewną przewagę. Pomocna będzie także szybkość i refleks, gdyż każdy będzie miał zaledwie 10 minut na udzielenie wszystkich odpowiedzi. Wynik przekraczający 50% świadczy już o całkiem dobrej znajomości historii tego wyścigu.

ZOBACZ TAKŻE
Historia IndyCar - Akt I - AAA, czyli jak to wszystko się zaczęło

Po uruchomieniu quizu jednocześnie pokażą się wszystkie pytania. Odpowiedzi wpisuje się w dostępnym na górze okienku. Kolejność ich wpisywania nie ma najmniejszego znaczenia, podobnie jak wielkość liter. Liczy się natomiast format odpowiedzi, dlatego w kolumnie „wskazówka” zaznaczyliśmy jak w przypadku wątpliwości powinny wyglądać one wyglądać.

Jesteście gotowi? Rywalizację na dystansie 20 pytań czas zacząć!


5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama