Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Powrót Marca Marqueza dopiero za kilka miesięcy

Zespół Repsol Honda przekazał niezbyt dobre wieści dla fanów Marca Marqueza – powrót Hiszpana na tor będzie możliwy dopiero za kilka miesięcy. To fatalne informacje, ponieważ ośmiokrotny mistrz świata może przez to stracić szanse na obronę tytułu.

Zdjęcie Marca Marqueza

Taka decyzja jest spowodowana porozumieniem pomiędzy Marquezem a zespołem. Obie strony – po konsultacjach ze specjalistami – postanowiły, że uraz kości ramiennej jest poważną sprawą, w związku z czym powrót na tor najlepiej odłożyć na późniejszy czas. Powrót Marca Marqueza prawdopodobnie nastąpi to dopiero za kilka miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: Marc Marquez doznał złamania kości ramiennej

Powrót Marca Marqueza za kilka miesięcy

Obecnie Marquez wraz z Repsol Hondą zmienili również cele na tegoroczny sezon. Jest to powrót Hiszpana do rywalizacji jeszcze w tym sezonie, gdy tylko będzie to możliwe. Na razie szacuje się, że nastąpi to dopiero za dwa, trzy miesiące. To jednak fatalne wiadomości, ponieważ 2 listopada planowane jest zakończenie rywalizacji o mistrzowski tytuł.

ZOBACZ TAKŻE
GP Hiszpanii: Quartararo najmłodszym zwycięzcą w historii MotoGP

– Sporo mówiło się o wyzdrowieniu Marca i terminie powrotu na motocykl. Od drugiej operacji wiedzieliśmy, że jest to zależne od całkowitego wyleczenia kontuzji. Nie chcemy się spieszyć – powiedział szef teamu, Alberto Puigi. – Kiedy Marc będzie w stanie wrócić i walczyć tak, jak wcześniej, wtedy pomyślimy o kolejnym celu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Vamos dando pasitos para intentar llegar lo mejor posible a #CzechGP! 💪🏼 We are working to try to arrive in the best possible conditions for the #CzechGP! #MM93 #Sunday #rehabilitacion #arm

Post udostępniony przez Marc Márquez (@marcmarquez93)

Do złamania kości ramiennej u Marca Marqueza doszło 19 lipca, podczas wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Aktualny mistrz świata doznał upadku w trakcie walki o drugą lokatę. Został przetransportowany do centrum medycznego, a później do szpitala. W wyniku uderzenia opony w prawe ramię, doszło do złamania. 27-latek w poniedziałek przeszedł operację, jednak w późniejszym czasie musiał poddać się drugiej.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama