Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

To koniec epoki – Claire Williams odchodzi z F1. Tak jak cała rodzina

Zespół z Grove poinformował, że po Grand Prix Włoch Claire Williams ustąpi ze stanowiska szefowej stajni. To zatem koniec pewnej epoki, ponieważ rodzina Williamsów była obecna w Formule 1 od 1969 roku.

Claire Williams (GBR) Williams Racing Deputy Team Principal at the Fans' Forum. Australian Grand Prix, Friday 15th March 2019. Albert Park, Melbourne, Australia.

Kilka tygodni temu świat motorsportu obiegła informacja o sprzedaży przez Williamsów zespołu Formuły 1. Nowym właścicielem stał się Dorilton Capital. Początkowo mówiło się o pozostaniu Claire Williams na stanowisku kierowniczym. W zeszłym tygodniu jednak, podczas Grand Prix Belgii, Brytyjka niechętnie odpowiadała na pytania o swoją przyszłość. Teraz stało się jasne, że nie będzie dłużej rządzić.

ZOBACZ TAKŻE
Williams z nowym właścicielem. Amerykanie przejmują legendarny zespół

Runda na włoskiej Monzy będzie ostatnią dla Williams w roli szefowej. Brytyjka jest córką sir Franka Williams, który rządził i kierował kilkoma zespołami F1 od 1969 roku. Współpracowała z ojcem w jego założycielskiej stajni od 2002 roku. W 2012 roku została kierownikiem działu komunikacji, a w 2013 objęła funkcję zastępcy szefa. Wciąż bowiem formalnie szefem jest Frank Williams właśnie.

Claire Williams: miałam nadzieję, że pozostanę szefową zespołu

– Z ciężkim serce odchodzę z zespołu. Miałam nadzieję, że będę kontynuować swoje zadanie w przyszłości i zachowam miejsce dla kolejnego pokolenia rodziny Williamsów – powiedziała Brytyjka. – Podjęłam decyzję o odejściu z ekipy, aby umożliwić Dorilton Capital łatwiejszy start jako nowym właścicielom. Nie była to łatwa decyzja, ale uważam, że dobra dla wszystkich zaangażowanych.

ZOBACZ TAKŻE
Testy F1: Zespoły będą miały tylko 3 dni przed sezonem 2021

Po Grand Prix Włoch czeka nas więc koniec pewnej historii. Z Formułą 1 pożegna się nie tylko Claire, ale i cała rodzina Williamsów. Pomimo że zespół na razie nie zmieni swojej nazwy, siedziby i nazewnictwa samochodów.

Oceń nasz artykuł!
Reklama