Connect with us

Czego szukasz?

DTM

Robin Frijns triumfatorem w Assen. Kubica z pierwszym punktem | Analiza

Po raz pierwszy w karierze zwycięstwo w serii DTM odniósł Robin Frijns. Na swojej ojczystej ziemi Holender zdołał pokonać między innymi Loica Duvala startującego z pole position oraz Nico Mullera, lidera klasyfikacji generalnej.

Robin Frijns 2020 Assen triumf DTM
Fot. Audi Sport

Najlepszy kierowca: Robin Frijns

Najlepszym kierowcą wyścigu w Assen jest Robin Frijns. Kierowca Audi Sport ABT Sportline odniósł pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w serii Deutsche Tourenwagen Masters. Pomimo niezbyt dobrego startu, Holender na drugim okrążeniu wyprzedził Ferdinanda Habsburga, plasując się na drugiej lokacie. W końcówce rywalizacji zawodnik Audi wykorzystał błąd prowadzącego stawkę Loica Duvala i awansował na pierwsze miejsce. Finalnie różnica między Holendrem a Francuzem wyniosła zaledwie 0.505 sekundy.

Polscy kibice mają pierwszy powód do szczęścia w tym sezonie

Świetnie spisał się także polski zawodnik Robert Kubica. Reprezentant Orlen ART GP pierwszy raz pierwszy w karierze DTM dojechał do mety na dziesiątej pozycji. Oznacza to więc, że Polak zdobył punkt w sobotnim wyścigu. Początkowo Kubica wystartował z lekkim opóźnieniem, tracąc do reszty. Na ostatnich okrążeniach jednak dostał wiatru w żagle i awansował o kilka pozycji.

ZOBACZ TAKŻE
DTM 2020: Niezbędnik kibica - wszystko, co musisz wiedzieć

Najlepszy zespół: Audi Sport Abt Sportsline

Ponownie – bez niespodzianek – na torze tempo dyktował team Nico Mullera i Robina Frijnsa. Obaj zawodnicy zaliczyli doskonałe kwalifikacje, a następnie świetny wyścig. Lider klasyfikacji generalnej dojechał do mety na trzeciej pozycji, tuż za Duvalem.

Audi Sport Abt Sportsline świetnie czuło się na torze w Assen. Muller wykorzystał problemy ze zmianą prawego przedniego koła w samochodzie Rene Rasta. Dzięki temu Szwajcar wrócił na tor przed Niemcem. Frijns zjechał do boksów dopiero na 18. okrążeniu, jednak nie stracił zbyt wiele. Po pit stopie znalazł się za Duvalem.

Najlepszy producent: Audi

Nikogo już raczej nie dziwi, że samochody Audi dyktują tempo w stawce DTM. BMW tym razem nie dało rady nawiązać rywalizacji z konkurentem i nawet pierwszy punkt Roberta Kubicy nie uratował honoru niemieckiego producenta.

Audi z wyścigu na wyścig umacnia się na pierwszym miejscu w klasyfikacji producentów.

Największe rozczarowanie: Rene Rast

Rene Rast w sobotnim wyścigu nie zachwycił tempem ani szczęściem. Niemiec  zjechał na zmianę opon na 17. okrążeniu, razem z Nico Mullerem. Początkowo kierowca Audi Sport Team Rosberg był przed liderem klasyfikacji generalnej, ale problemy ze zmianą ogumienia okazały się dla Rasta kluczowe. Spadł on za Szwajcara.

Trzy okrążenia przed końcem Rast zmagał się też z dużym zużyciem opon, w związku z czym nie zdołał obronić się przed Mike’m Rockenfellerem. Niemiec ostatecznie minął linię mety na piątym miejscu, tracąc do zwycięzcy prawie 14 sekund.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz DTM 2020 - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Klasyfikacja generalna: Robin Frijns awansował

W klasyfikacji generalnej wciąż pierwsze miejsce należy do Nico Mullera. Szwajcar ma przewagę nad drugim Robinem Frijnsem w wysokości 30 punktów. Zwycięzca sobotniego wyścigu w Assen awansował o jedną lokatę. Dotychczas drugi Rene Rast spadł na najniższy stopień podium. Niemiec ma łącznie 107 „oczek” na swoim koncie.

ZOBACZ TAKŻE
Końcowa klasyfikacja generalna DTM 2020. Sprawdź, jak wygląda

Co przed nami?

Kolejne emocje związane z wyścigiem DTM czekają nas już jutro, 6 września. Kierowcy wystartują o godz. 13:30. Już o godzinie 10:10 z kolei odbędą się kwalifikacje. Z całą pewnością Frijns, Rast i Muller ponownie nie odpuszczą. Za nimi jednak czyha głodny zwycięstwa Loic Duval.

Oceń nasz artykuł!
Reklama