Czego szukasz?

FIA WEC

Juan Pablo Montoya wróci do Le Mans razem z Dragonspeed

Juan Pablo Montoya po dwóch latach po raz kolejny wystartuje w 24 Heures du Mans. Kolumbijczyk poprowadzi wystawianą przed amerykański Dragonspeed Orekę 07 #21 pod nieobecność uprzednio zgłoszonego do startu Pipo Deraniego.

Juan Pablo Montoya
Fot. Team Penske

Juan Pablo Montoya dołączy do regularnych kierowców

Juan Pablo Montoya dołączy tym samym do regularnych kierowców zespołu w ELMS – Memo Rojasa i Timothé Bureta. Trzeci kierowca z ELMS – Ben Hanley – poprowadzi drugą Orekę zespołu, oznaczoną numerem 27. ACO obecnie rozważa możliwość dopuszczenia Montoyi do wyścigu, co ze względu na jego doświadczenie w ostatnich latach jest prawdopodobne.

Kolumbijczyk z możliwością oczyszczenia atmosfery wokół siebie

Jeśli Montoya startując w Le Mans, zyska możliwość uspokojenia atmosfery wokół siebie. Wszystko oczywiście po kontrowersyjnym manewrze w trakcie niedawnego Grand Prix at Road Atlanta. Zjeżdżając do boksów w ostatniej godzinie wyścigu, Montoya walczył utrzymanie pozycji z goniącym go Ryanem Briscoe w Cadillacu DPi V.R. #10.

Tuż przed linią wyznaczającą początek pit lane Montoya nagle zahamował, a niespodziewający się niczego Briscoe uderzył prosto w tył jego Acury ARX-05. Uszkodzenia nosa Cadillaca spowodowały konieczność jego wymiany. Dyrektor wyścigu nałożył na samochód Wayne Taylor Racing karę DT, przez co załoga #10 dodatkowo straciła czas. Według właściciela zespołu Wayne’a Taylora straciła także szansę na podium lub nawet zwycięstwo w sześciogodzinnym wyścigu.

ZOBACZ TAKŻE
Ayrton Senna w serii CART? Historia testu bolidu Penske

Według załogi WTR Montoya ponosi wyłączną winę za incydent.  Pośrednio pomógł on jego kolegom z Acury #7 w dowiezieniu pierwszego zwycięstwa dla Team Penske w NAEC w erze DPi.

Montoya z szansą na potrójną koronę

Juan Pablo Montoya będzie miał także okazję na skompletowanie „potrójnej korony motorsportu” – ma już na koncie dwa zwycięstwa w Indy 500 w 2000 i 2015 roku, i Grand Prix Monako w 2003 roku. Jest także trzykrotnym zwycięzcą Rolex 24 at Daytona, w tym raz z Memo Rojasem w 2013 roku. Na przeszkodzie będą mu jednak stać sześć prototypów LMP1 i aż dwadzieścia trzy pozostałe LMP2, w tym dziewiętnaście Orek 07.

24 Heures du Mans odbędzie się pomiędzy 17 a 20 września.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama