Connect with us

WTCR udaje się do Niemiec. Nicky Catsburg faworytem na Nurburgringu?

Sezon WTCR jeszcze się na dobre nie rozkręcił, a zawodnicy szukają sposobów na zwiększenie swoich szans. Jednym z nich jest Nicky Catsburg.

Opublikowano

w dniu

Nicky Catsburg WTCR kierowca
Fot. WTCR / Nicky Catsburg

WTCR zainaugurowało sezon 2020 12-13 września na torze Zolder. Druga runda odbędzie się na legendarnym torze Nurburgring. Kto zna go najlepiej i może okazać się najlepszy? Być może właśnie Nicky Catsburg.

Dlaczego akurat on?

Już 24-26 września zawodnicy będą sunąć po legendarnej północnej pętli toru Nurburgring. Dla wielu kierowców, jest to obok toru w Makau, najbardziej prestiżowy tor w całym kalendarzu. Przez to niemal każdy z nich marzy o wygraniu tam. Jednym z nich jest Nicky Catsburg.

ZOBACZ TAKŻE
Organizator Gran Turismo Polonia ustanowił rekord Nürburgringu... Tuk-Tukiem
Nicky Ctasburg i Nordschleife w 2019 r.

Fot: David Noels / Catsburg mknie po Nurburgringu w 2019 r.

Holender zdołał już odnieść tam triumf w 2017 r. Dla wielu kibiców i dziennikarzy jest to w tym sezonie pretendent do tytułu mistrza świata. Na początku sierpnia, reprezentant Kraju Tulipanów wraz z jego rodakiem – Stefem Dusseldorpem, odniósł zwycięstwo w wyścigu oraz w klasie SP9 Pro,w ostatniej rundzie Nürburgring Endurance Series (NLS) 1 sierpnia, prowadząc BMW dla zespołu ROWE Racing. Catsburg, z pomocą Dusseldorpa, ukończył czterogodzinne zmagania z przewagą wynoszącą 20 sekund.

To był dla nas wspaniały wyścig, a jazda ze Stefem Dusseldorpem, moim kolegą z Holandii, była przyjemnością. Mimo, że nie spodziewaliśmy się tutaj zwycięstwa, to zespół ROWE był doskonały, bezbłędny. Mieliśmy świetną strategię i jak zawsze, jazda po tym torze jest super. Jestem bardzo zadowolony z mojej pierwszej wygranej w tym sezonie   – wspominał Nicky Catsburg.

Kierowca Hyundaia,miał kolejną okazję, aby powiększyć swoje i tak imponujące  doświadczenie, na temat Nordschleife podczas następnego wyścigu NLS, który odbył się 29 sierpnia.

Nicky Catsburg Hyundai Motorsport

Fot. Hyundai Motorsport

Mimo że wyścig WTCR nie odbędzie się na tak długim dystansem, to i tak Holender jest faworytem do wygranej.

ZOBACZ TAKŻE
WTCR 2019: Norbert Michelisz mistrzem, Cyan Racing Lynk & Co z tytułem wśród zespołów

W poprzedniej kampanii na legendarnym niemieckim torze, triumfowali Węgier Norbert Michelisz, Szwed Johan Kristofferson oraz Niemiec Benjamin Leuchter, lecz z tamtej trójki w tym tylko Madziar będzie etatowym kierowcą. Zatem jak widać, szansę Catsburga na końcowy sukces znacznie wzrosły.

Czym pojedzie Nicky Catsburg?

Nicky Catsurg będzie ścigał się w tym sezonie, Hyundaiem i30 N TCR dla zespołu Engstler Hyundai N Liqui Moly Racing. Holender podczas inauguracji sezonu zajął 14 i 9 miejsce.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama