Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Valentino Rossi dołączy do Petronas Yamahy SRT w sezonie 2021

To już pewne – Petronas Yamaha SRT oficjalnie poinformowała o zakontraktowaniu Valentino Rossiego na sezon 2021. Wszekie plotki na temat przyszłości Włocha zostały tym sposobem ucięte.

Valentino Rossi kontrakt 2021 Petronas Yamaha SRT
Fot. MotoGP.com

Niedawno sam zainteresowany przyznał, że podpisanie umowy z Petronas Yamahą SRT to jedynie kwestia czasu. Przed kwalifikacjami do GP Katalonii satelicki zespół potwierdził nawiązanie współpracy. Valentino Rossi będzie reprezentował barwy ekipy w sezonie 2021.

ZOBACZ TAKŻE
Quartararo IN, Rossi OUT! Odważna decyzja Monster Energy Yamahy

Jeszcze do niedawna plotkowano na temat przyszłości Rossiego. Pojawiały się różne wersje, w tym między innymi mówiące te o przejściu na emeryturę. 41-latek jednak nie zamierza odpuszczać i w kolejnym sezonie nadal będzie ścigał się w serii MotoGP. Na razie kontrakt będzie obowiązywał na rok. Mówiono między innymi o opcji 1+1, jednak nie zdecydowano się finalnie na nią.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

BREAKING 💥 ROSSI RACES ON! 🙌 @ValeYellow46 joins @sepangracingteam as fairytale career with Yamaha continues! 👍 #VR46 #ValentinoRossi #MotoGP

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp)

W siedmiokrotnym mistrzu świata MotoGP wciąż drzemie głód ścigania

Wielu kibiców MotoGP może czuć ulgę. „The Doctor” pozostanie w stawce i przy okazji będzie mógł wpłynąć na rozwój swojego juniora. W końcu Valentino Rossi będzie jeździł u boku Franco Morbidelliego, który już w tym roku raz wygrał. Petronas Yamaha SRT to zespół z potencjałem, co pokazują wyniki obu ich jeźdźców. Fabio Quartararo walczy nawet o mistrzowski tytuł. Dlatego nie dziwi fakt, że włoski weteran jest zadowolony z nowego kontraktu.

ZOBACZ TAKŻE
Petronas Yamaha dementuje plotki. Nie planują zakontraktować Dovizioso

– Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości startu w sezonie 2021 z Petronas Yamahą Sepang Racing Team. Przed podjęciem decyzji sporo myślałem o tym, ponieważ wyzwanie, przed jakim stoję, staje się coraz trudniejsze. Aby być na czele MotoGP, musisz dużo pracować i codziennie trenować. Musisz prowadzić prawdziwe życie sportowca. Mimo wszystko wciąż to lubię i chcę jeździć – skomentował Rossi.

Valentino Rossi odżyje w satelickiej ekipie Yamahy?

Także szef Petronas Yamaha SRT nie chciał nikogo innego na miejsce Quartararo. Od początku Razali miał nadzieję, że ściągnie idola całego światka MotoGP do siebie.

ZOBACZ TAKŻE
Graziano Rossi: Mój syn nie chce kończyć kariery

W imieniu zespołu Petronas Yamaha SRT i wszystkich naszych partnerów, to absolutny zaszczyt powitać Valentino Rossiego, kultowego motocyklistę i legendę, w naszej ekipie w przyszłym roku. Jego doświadczenie to duży atut dla zespołu. Jesteśmy pewni, że będziemy mogli się wiele od niego nauczyć. Jednocześnie dołożymy starać, aby pomóc mu być konkurencyjnym i nagrodzić za zaufanie, jakim nas darzy – powiedział Razlan Razali, szef Petronas Yamahy SRT.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama