Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła E

Mercedes utrzymuje skład kierowców w Formule E na sezon 2020/21

Mercedes-Benz EQ Formula E Team jest gotowy do drugiego sezonu mistrzostw świata ABB FIA Formula E. Rozpocznie siódmy sezon w całkowicie elektrycznej serii wyścigów w niezmienionym składzie. Obejmuje on parę kierowców Nycka de Vriesa i Stoffela Vandoorne.

mercedes fe 2021
Fot. Mercedes-Benz EQ Formula E Team

Wicemistrz sezonu 2019/20 gotowy do zmagań

– Byliśmy bardzo zadowoleni ze Stoffela i Nycka w zeszłym sezonie – powiedział szef zespołu Mercedes-Benz EQ Formula E Team, Ian James. – Obaj osiągnęli dobre wyniki, zdobyli cenne doświadczenie w zespole i pokazali, że mają odpowiednie umiejętności do Formuły E. Są nie tylko niesamowicie szybcy, ale także mają inteligencję i zdolność umysłową do radzenia sobie z zarządzaniem energią i wyjątkową naturą wyścigów w tej serii. Mogą teraz wykorzystać to doświadczenie w sezonie nr 7.

Stoffel Vandoorne rozpocznie swój trzeci sezon w Formule E. W dwudziestu czterech ePrix, w których do tej pory brał udział, odniósł jedno zwycięstwo, a dwa razy wywalczył pole position. Należy oczywiście dodać, iż cztery razy stał na podium wyścigu. Sezon 2019/20 zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców.

– Naprawdę nie mogę się doczekać ponownego ścigania się – powiedział Stoffel Vandoorne. – Wydaje się, że minęły wieki od ostatniego wyścigu w Berlinie. Od tamtej pory przeprowadziliśmy kilka testów nowego samochodu i naprawdę miło było wrócić za kierownicę. Nic nie może mierzyć się z poczuciem, że ​​zmierzymy się z najlepszymi w tej dziedzinie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak sobie poradzimy z naszym nowym samochodem w przyszłym roku. Udało nam się jako Mercedes z sukcesem zakończyć ostatni sezon zwycięstwem i mam nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy walczyć o podium i wygrane. Musimy też niewątpliwie zmniejszyć dystans do czołowych zawodników.

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes zdobył dublet na zakończenie sezonu FE | Analiza

Mercedes nie zmienia także de Vriesa

Nyck de Vries zadebiutował w ubiegłym sezonie w całkowicie elektrycznych wyścigach jako aktualny mistrz Formuły 2. Zakończył rok jako najlepszy debiutant – na jedenastym miejscu. Zdobył swoje pierwsze podium zajmując drugie miejsce podczas finałusezonu w Berlinie. Pomógł zapewnić ekipie Mercedes-Benz EQ Formula E Team topowy wynik.

– Jestem naprawdę zachwycony, że mogę startować w drugim sezonie Formuły E – powiedział Nyck de Vries. – Mieliśmy razem wspaniały debiutancki sezon jako Mercedes. Był to trochę dziwny rok w którym COVID-19 zmienił wszystko po kilku wyścigach. Na szczęście nadal byliśmy w stanie zakończyć sezon z pozytywnym akcentem i teraz nie mogę się doczekać nowego, miejmy nadzieję, bardziej normalnego sezonu w 2021 roku. Mam również nadzieję, że uda mi się poznać wszystkie nowe tory, których nie znam. Czuję się bardzo dobrze w zespole i mam nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać fundamenty, które razem zbudowaliśmy, aby osiągnąć większy sukces w przyszłym roku.

Kosmetyczne zmiany w wyglądzie, większe ukryto

W przyszłym sezonie Nyck i Stoffel będą ścigać się ze zaktualizowaną wersją Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02. Mercedes umieścił swoje gwiazdy teraz umieszczone w bardziej widocznych miejscach na pokrywach silników samochodu wyścigowego. Ogólnie rzecz biorąc, samochód jest rozwinięciem auta z zeszłego roku. Największe zmiany można znaleźć pod osłonami, ponieważ zespół zaktualizował układ napędowy na nowy sezon.

ZOBACZ TAKŻE
Oficjalnie: ABB Formula E z rangą mistrzostw świata!

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama