Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Gerloff za Rossiego podczas GP Europy? Wszystko na to wskazuje

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend na torze znów nie zobaczymy Valentino Rossiego. Jeśli tak się stanie, Włocha zastąpi Amerykanin Garrett Gerloff.

Gerloff za Rossiego podczas GP Europy? Wszystko na to wskazuje

Valentino Rossi poinformował, że wykonał ponowny test na COVID-19. Jak się jednak okazuje, wynik jest pozytywny. Przypomnijmy, że aby uznać pacjenta za ozdrowieńca, musi on przejść dwa testy, które okażą się negatywne. Rossi zatem jeszcze dziś podda się kolejnej próbie. Jeśli będzie negatywna – jutro, 5 listopada, czeka go druga. Gdyby jednak zdarzyło się, że jutrzejszy wynik będzie pozytywny, wtedy włoski zawodnik nie pojawi się w Walencji w ten weekend. W takich okolicznościach zastąpi go Garrett Gerloff.

ZOBACZ TAKŻE
Najlepsi motocykliści na start. Jak wygląda stawka MotoGP 2021?

Garrett Gerloff za Valentino Rossiego? Amerykanin w gotowości

Jeśli Valentino Rossi nie otrzyma dwóch negatywnych wyników testu na COVID-19, wówczas w ten weekend zobaczymy Garretta Gerloffa w zastępstwie za Włocha.

Jestem zaszczycony, że Yamaha rozważyła moją kandydaturę. Ten rok to już jest niezła przygoda, a to [zastępstwo Rossiego w MotoGP – przyp.red.] byłoby wisienką na torcie. Moim marzeniem było jeździć na Yamasze YZR-M1 MotoGP, odkąd tylko zacząłem się ścigać. To naprawdę ekscytujące, ale przykro mi, że dzieje się w tak niefortunnych okolicznościach – powiedział Gerloff.

ZOBACZ TAKŻE
Jorge Lorenzo potwierdza. Trwają rozmowy z Yamahą i Aprilią

Garrett Gerloff to 25-letni jeździec WorldSBK. W tym sezonie trzykrotnie stawał na podium w tej serii. W 2015 roku zadebiutował w klasie MotoAmerica Championship, gdzie w latach 2016-2017 zdobył mistrzowski tytuł. – Czuję się naprawdę źle z tego powodu i mam nadzieję, że wkrótce [Rossi – przyp.red.] wyzdrowieje. Wszyscy tęsknimy za numerem 46 na torze. Jeśli zastąpię go w ten weekend, to czeka mnie ciężka droga pod górę. Nie znam motocykla, opon ani hamulców. Nigdy też wcześniej nie jeździłem na torze w Walencji. Mimo to, jestem pewny siebie i gotowy na to wyzwanie.

Valentino Rossi czuje się lepiej, ale wciąż jest zakażony

Pomimo że Valentino Rossi czuje się już znacznie lepiej, to wciąż jest zakażony. Jego ostatni test pokazał pozytywny wynik. Jeśli kolejne również będą podobne, wówczas jeździec Monster Energy Yamaha nie wystąpi w ten weekend w Walencji. – Ten wirus jest bardzo skomplikowany i poważny. Przed dwa dni czułem się źle, a potem wróciłem do pełnej formy – tłumaczył Włoch. – Cały czas się izoluję w domu i stosuję do zaleceń lekarza. To smutna i trudna sytuacja.

ZOBACZ TAKŻE
Odwrócenie ról. Oliveira i Lecuona zamienią się miejscami

Do tej pory fabryczna Yamaha nie wystawiała żadnego zastępstwa za Rossiego. Teraz jednak postanowiła dać szansę Gerloffowi, jeśli Włoch nie będzie w stanie wystartować w GP Europy.

Oceń nasz artykuł!
Reklama