Connect with us

Czego szukasz?

Super Formuła

Tomoki Nojiri dosyć szczęśliwie wygrał zawody w Hicie I Analiza

Super Formuła jest już na półmetku zmagań. Na torze Autopolis zlokalizowanym w mieście Hita, zawody głównie dzięki sporej ilości szczęścia w pewnym momencie wygrał Tomoki Nojiri, który zdobył także pole position. Czas na recenzję zmagań kolejnych zawodów drugiej najszybszej serii wyścigowej na świecie.

Tomoki Nojiri cieszy się z wygranej

Najlepszy kierowca: Tomoki Nojiri

Tomoki Nojiri dołącza do Rio Hirakawy, Sho Tsuboi oraz Nicka Cassidy’ego i zostaje czwartym zwycięzcą w tym sezonie. Kierowca z Kraju Kwitnącej Wiśni zdobył pole position w kwalifikacjach. W wyścigu na starcie obronił pierwsze miejsce. Mało jednak brakowało, a wyprzedziłby go po serii pit-stopów Tadasuke Makino. Były zawodnik Formuły 2 bowiem miał go już w zasadzie na widelcu, lecz samochód bezpieczeństwa pomógł Nojiriemu. Protegowany Toyoty musiał jednak kontrolować stratę do Naokiego Yamamoto, by ten nie wyjechał przed nim po swoim pit stopie. Tak się nie stało i Japończyk odniósł pierwszą wiktorię w tym sezonie.

Najlepszy zespół: DoCoMo Dandelion Racing

Po raz pierwszy w tym roku to zespół korzystający z usług Hondy zaliczył najlepszy weekend. Naoki Yamamoto uplasował się tuż za zwycięzcą z kolei Tadasuke Makino uzupełnił podium. Ten drugi nawet, gdyby nie neutralizacja zapewne wyprzedziłby Tomoki Nojiriego. Niemniej wynik ten z pewnością jest satysfakcjonujący, zwłaszcza iż początek sezonu należał do zespołów Toyoty.

Sacha Fenestraz królem pechowców

Francuz w tym sezonie ma pecha jak mało kto. W dwóch poprzednich wyścigach dwukrotnie rywale taranowali go. Tym razem start poszedł po jego myśli. nikt w niego nie wjechał i mógł myśleć o zdobyczy punktowej. Jednak po raz kolejny los chciał inaczej. Z auta Francuza odpadło lewe tylne koło. Reprezentant Trójkolorowych nie był jedynym tego typu pechowcem. Mechanicy Sho Tsuboiego nie spisali się najlepiej i wypuścili swojego podopiecznego z niedokręconym kołem. Japończyk musiał wycofać się z rywalizacji. Wywołało to neutralizację, która rozstrzygnęła w zasadzie wyniki wyścigu. Ponadto po raz kolejny w tym sezonie ekipa Nicka Cassidy nie spisała się dobrze i zbyt długo trwałą wymiana opon u Nowozelandczyka.

Skoro mowa o pechowcach, to trzeba zaznaczyć iż w kwalifikacjach Rio Hirakawa rozbił się, lecz mechanikom udało się poskładać auto do kupy. Mimo dobrego tempa nie zdołał zdobyć jednak punktów.

ZOBACZ TAKŻE
Sho Tsuboi wygrał wyścig Super Formuły na torze Okayama I Analiza

Obaj dostawcy silników spisali się świetnie

Początek sezonu zdominowały samochody napędzane jednostkami napędowymi od Toyoty. Mały przełom nastąpił jednak podczas wyścigu na torze Sposrtsland Sago, gdzie zawodnik korzystając z usług Hondy Sergio Sette Camara zdobył Pole Position i prowadził aż do momentu banalnego błędu. Ponadto trzecie miejsce na podium zajął wtedy Naoki Yamamoto. Podczas rywalizacji w Hicie wyścig co prawda wygrał Nojiri, czyli zawodnik korzystający z silników Toyoty, lecz dwa kolejne miejsca zajęli protegowani Hondy. Naoki Yamamoto dzięki dobrej strategii zdołał zająć drugie miejsce. Z kolei Tadasuke Makino był o krok od wyprzedzenia zwycięzcy, jednakże przeszkodziła neutralizacja. Warto dodać, iż przed wyjazdem samochodu bezpieczeństwa w czołówce jechał Nirei Fukuzumi.

ZOBACZ TAKŻE
"Wrócę do Europy, gdy zasłużę". Nirei Fukuzumi zdradza plany | WYWIAD

Tatiana Calderon wzięła udział w rywalizacji

Kolumbijka opuściła 2 ostatnie wyścigi Super Formuły. Obiekt westchnień wielu kibiców motorsportu nie może jednak zaliczyć powrotu do udanych. Calderon zajęła bowiem odległe 16 miejsce. Mimo to humor nie opuszcza jej i z pełnym optymizmem patrzy w przyszłość. Na pewno jej celem jest zapunktowanie w kolejnych wyścigach.

Tomoki Nojiri już za 3 tygodnie będzie starał się ponownie wygrać

Na torze Suzuka – w dniach 5-6 grudnia – odbędzie się podwójna runda japońskiej serii wyścigowych. Sytuacja w tabeli powoli robi się bardzo napięta. Cassidy odrobił kilka punktów do Hirakawy, lecz to Japończyk wciąż przewodzi stawce. Do walki na pewno będzie chciał się włączyć także Naoki Yamamoto. Zaktualizowane tabele już niebawem będą do znalezienia pod tym linkiem.

Skrót wyścigu na Autopolis

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama