Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Formula E w Rzymie: Nowa konfiguracja toru zaprezentowana

Mistrzostwa Świata ABB FIA Formula E odbędą się w Rzymie na zmodyfikowanym torze. Nadal jednak będzie on w sercu dzielnicy EUR. Obiekt ma zachować swój unikalny charakter.

ePrix Rzymu kalendrz formuły e
Fot. LAT / Formula E

ABB FIA Formula E wróci do Rzymu

E-Prix Rzymu ABB FIA Formula E ma termin wyznaczony na 10 kwietnia. Tymczasem dziś seria zaprezentowała nową nitkę toru w Wiecznym Mieście. To historyczne otoczenie rzymskiej dzielnicy zawiera się w Palazzo dei Congressi i Piazzale Marconi. Od tego roku dodatkowo kierowcy będą podziwiać Palazzo della Civilta Italiana oraz park Ninfeo, którego okolice będą również stanowił część obiektu. Ścisła współpraca z lokalnymi władzami zaowocowała opracowaniem układu, który zachowuje charakter rundy i wzmacnia dziedzictwo Formuły E na tym obszarze.

ZOBACZ TAKŻE
Kolejne wyścigi Formuły E dołączyły do kalendarza. Robi się ciekawie

Nowa nitka przyniesie jeszcze więcej emocji

Jak zawsze mieliśmy prawdziwe wyzwanie – i moim zdaniem powstał jeden z najlepszych układów, jakie dotychczas wykonaliśmy – powiedział Frederic Espinos, dyrektor sportowy ABB FIA Formula E. – Pierwszą i najważniejszą rzeczą było stworzenie toru, który powodowałby minimalne zakłócenia w ruchu ulicznym. Dlatego przemyśleliśmy jeszcze raz nad obszarem z którego korzystamy. Udało nam się zachować jego charakter w nowym układzie z jego zmianami wysokości oraz zmianami nawierzchni. Pozostaje też ekscytacja na torze, którą zawsze widzieliśmy podczas rywalizacji ulicami miasta – dodał.

Dzięki prawie całkowicie odnowionemu projektowi toru w Rzymie ABB FIA Formula E po raz kolejny wykonała niesamowitą robotę, czyniąc serię jeszcze bardziej ekscytującą. Nowy układ jest fantastyczny: ma dłuższe i szybsze proste i oferuje więcej możliwości wyprzedzania. Jestem pewien, że kibice to pokochają. Nie mogę się doczekać ścigania tam – powiedział Lucas di Grassi.

To było wyzwanie dla serii ABB FIA Formula E

– Stworzenie nowego toru w serii ABB FIA Formula E zawsze stanowi wyzwanie, ponieważ nie jest to takie proste. Po każdej zmianie nitki zmuszeni jesteśmy do całkowitego przemyślenia strategii zużycia energii i zarządzania nią. Skoncentrowanie się na dalszej integracji Formuły E z kibicami i lokalnymi firmami zapewnia znaczne zmniejszenie wpływu na ruch uliczny w mieście. Jednocześnie wykorzystując szacowane korzyści dla lokalnej gospodarki w postaci większej liczby zysku niż 60 milionów euro w roku 2019 – wyjaśnił Espinos.

ZOBACZ TAKŻE
Nocny wyścig serii ABB FIA Formula E już w lutym

– Mamy silne wsparcie miasta by ścigać się w tym obszarze, znamy go bardzo dobrze. Blisko współpracowaliśmy z władzami, aby rozwiązać wszelkie problemy, które istniały wcześniej. Doszliśmy do rozwiązania umożliwiającego osiągnięcie wspólnego celu i po raz kolejny dostosowaliśmy się zgodnie z wymaganiami. Nawet przy nałożonych ograniczeniach na nas ze względu na globalną sytuację zdrowotną – kontynuował dyrektor sportowy ABB FIA Formula E..

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama