Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Co dalej z karierą Valentino Rossiego? Pierwsze wyścigi będą decydujące

Coraz częściej w kuluarach MotoGP mówi się o niepewnej przyszłości Valentino Rossiego. Włoch rozpocznie sezon 2021 jako 42-letni zawodnik, dlatego też jego wiek jest pewnym ewenementem w tym sporcie. Jak przyznał jednak Alessio „Uccio” Salucci, „The Doctor” zadecyduje o swojej karierze po pierwszych 6-7 rundach nadchodzącego cyklu Mistrzostw Świata.

Co dalej z karierą Valentino Rossiego?

Przed Valentino Rossim bardzo trudna decyzja. Musi zdecydować nie tylko o swojej karierze, ale również o tym, co dalej z zespołem Sky Racing VR46. Niektórzy uważają bowiem, że Włoch powinien pomyśleć o stworzeniu ekipy jeżdżącej w królewskiej serii. Głos w sprawie Rossiego zabrał najlepszy przyjaciel 41-latka, a jednocześnie dyrektor VR46 Riders Academy i Sky Racing Team VR46, Alessio „Uccio” Salucci. – To, jaką podejmie decyzję, będzie zależało od wyścigów. Po 6-7 rundach zobaczymy, czy wciąż dobrze się bawi i jak bardzo jest konkurencyjny. Wówczas dokonamy wyboru.

ZOBACZ TAKŻE
Tor Termas de Rio Hondo w ogniu! GP Argentyny pod znakiem zapytania

Nie tylko kariera. Valentino Rossi musi zdecydować, co dalej ze Sky Racing Team VR46

Rossi będzie musiał również zdecydować, co dalej z jego zespołem. Obecnie Sky Racing Team VR46 porozumiało się z Esponsoramą Racing i Ducati. Dzięki temu, przyrodni brat Rossiego, Luca Marini, zadebiutuje w królewskiej serii w Avintii Ducati, ale będzie prezentował szyld Sky Racing VR46. – Nasi członkowie [zawodnicy Akademii VR46 – przyp. red.] rozwinęli się szybciej, niż oczekiwaliśmy. Nadszedł czas, aby pomyśleć o stworzeniu własnego zespołu w MotoGP. Droga jest długa, mamy również ważny krok do zrobienia z ekonomicznego punktu widzenia. Przed nami ciężkie miesiące – przyznał „Uccio” w wywiadzie dla SkySports.it.

ZOBACZ TAKŻE
Alex Rins w szoku. Myślał, że odejście Davide Brivio to żart

Rossi w nadchodzącym sezonie będzie jeździł dla satelickiego zespołu Petronas Yamaha SRT. „The Doctor” otrzymał roczny kontrakt ze względu na wygasającą w tym roku umowę Yamahy z Petronasem. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że obie strony przedłużą współpracę, ale sytuacja Włocha nie jest już tak pewna.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Valentino Rossi (@valeyellow46)

W kuluarach MotoGP mówi się o przejęciu przez VR46 maszyn Suzuki oraz jednoczesnym zrezygnowaniu z projektu Moto3. Dzięki temu, ekipa i sam Rossi skupią się na serii Moto2 oraz na karierze Luki Mariniego w królewskiej klasie.

Valentino Rossi jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Motocyklowych Mistrzostw Świata. Zadebiutował w 2000 roku i od tamtej pory zdobył siedem tytułów MŚ. Włoch jednak nie wygrał żadnego Grand Prix od wyścigu w Assen w 2017 roku.

Oceń nasz artykuł!
Reklama