Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła E

DS Automobiles zostaje w Formule E. Jest oficjalne potwierdzenie

Marka DS Automobiles ogłosiła, że zobowiązała się do uczestnictwa w nowej erze Mistrzostw Świata Formuły E, która rozpocznie się w sezonie nr 9. Umacnia to pozycję oraz prestiż serii wyścigowej.

DS Formula E 2021
Fot. ABB FIA Formula E

DS Automobiles mocno zaangażowaną marką w FE

Francuski producent DS Automobiles jest zaangażowany w Formułę E od sezonu 2. Natomiast współpracuje z chińskim zespołem wyścigowym Techeetah od początku ery Gen2. Ten duet stał się potężną siłą w stawce, zdobyli tytuły wśród kierowców oraz zespołów. Dotychczas świętowali siedem zwycięstw w wyścigach i zajęli 15 miejsc na podium.

ZOBACZ TAKŻE
Nowy DS 4 już oficjalnie. Francuski styl i nowoczesne technologie

DS Automobiles to jedyny zespół w historii Formuły E, który przyniósł dwóch różnych mistrzów. Francuz Jean-Eric Vergne zdobył tytuł w sezonach nr 4 i 5, podczas gdy jego portugalski kolega z ekipy, Antonio Felix da Costa, jest aktualnym mistrzem serii. Duet ten będzie starał się ponownie przejść do historii za kierownicą DS E-Tense FE20 w sezonie 2020/21.

Elektryczna seria przynosi korzyści dla marki

Formuła E stanowi idealną platformę dla marki DS Automobiles do promowania elektryfikacji. Przyczynia się do tego, że marka stała się producentem samochodów o najniższej średniej emisji CO2 w Europie w 2020 roku. Transfer technologii z toru wyścigowego na drogi można również prześledzić w modelach DS 3 Crossback i DS 7 Crossback, DS 4 i DS 9. Praca, jaką Formuła E i FIA wykonała, aby ukształtować erę Gen3, skupia się na zapewnieniu postępu nowej generacji zarówno jako sportu. Potwierdzi to pozycję Formuły E jako szczytu wyścigów elektrycznych – jak i napędzi przyszłość elektromobilności.

Gen3 przyniesie mocniejsze i lżejsze samochody, a także szybsze ładowanie i kontrolę kosztów. Wszystko to przyczyni się do podtrzymania konkurencyjnych i nieprzewidywalnych wyścigów z których słynie Formuła E.

Obecność marki w stawce jest istotna dla Formuły E

Jamie Reigle, dyrektor generalny Formuły E, powiedział: – DS Automobiles był jednym z pierwszych producentów, którzy dołączyli do Formuły E. Było to wtedy, kiedy zespoły zaczęły opracowywać układy napędowe. Inspirujące jest spojrzenie na rozbudowaną flotę pojazdów elektrycznych, które wprowadzili na ulice.

– Bardzo się cieszę, że jedyni podwójni mistrzowie Formuły E zapewnili sobie miejsce na starcie w sezonie 9.Potwierdzili pozycję Formuły E jako technologicznego poligonu i platformy marketingowej dla czołowych światowych producentów samochodów. Otwiera to nowe możliwości podczas kolejnej fazy Mistrzostw Świata Formuły E z DS Automobiles.

ZOBACZ TAKŻE
Kolejne wyścigi Formuły E dołączyły do kalendarza. Robi się ciekawie

Beatrice Foucher, dyrektor generalna DS Automobiles, także zabrała głos. – Elektryfikacja jest podstawą globalnej strategii firmy. Byliśmy pierwszym producentem samochodów premium, który wszedł do Formuły E. Nasza marka odniosła znaczące korzyści z pracy i sukcesów DS Performance zarówno pod względem rozwoju, jak i świadomości.

– Dzisiaj DS Automobiles jest konstruktorem korzystającym z wielu źródeł energii i charakteryzuje się najniższym średnim poziomem emisji CO2 w Europie. Stało się to również dzięki doświadczeniu zdobytemu w Formule E. Przedłużenie naszego zobowiązania do 2026 roku da nam nowe możliwości kontynuowania prac rozwojowych – dodała.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama