Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

FIA WEC

8h Portimão 2021 przesunięte. Sezon WEC wystartuje w Spa

Decyzją podjętą na dzisiejszym posiedzeniu WMSC 8h Portimão 2021 zostało przesunięte. Portugalska runda WEC nie otworzy tym samym dziewiątego sezonu serii.

8h Portimão 2021 przesunięte
Fot. FIA WEC

8h Portimão 2021 zostało przesunięte ze względu na pandemię

Rozwój pandemii koronawirusa zmusił ACO do przygotowywania planów awaryjnych już w zeszłym roku. Letni kalendarz sezonu 2021 miał od początku wbudowany bezpiecznik. Było nim właśnie Portimão, które zastąpiło 1000 Miles of Sebring jako pierwszy wyścig sezonu WEC. Jednak bieżąca sytuacja na Półwyspie Iberyjskim spowodowała, że i ten plan nie może wejść w życie. 8h Portimão 2021 musiało zostać przesunięte.

Wskutek działań podjętych przez rządy krajów Europy w kwestii podróży międzynarodowych zorganizowanie wyścigu okazało się niemożliwe. Dlatego zarówno Prologue, jak i pierwsza runda sezonu WEC nie odbędzie się w Portugalii. Zamiast niej R1 ugości tor Spa-Francorchamps, obchodzący w tym roku swoje stulecie. Będzie to zarazem pierwszy raz, gdy Spa rozpocznie sezon mistrzostw świata sportscarów.

ZOBACZ TAKŻE
Nowa data 24h Le Mans 2021. ACO liczy na fanów

Pierre Fillon uzasadnił decyzję serii w specjalnym oświadczeniu prasowym. – Sytuacja pandemiczna na świecie zmusza nas do elastyczności w procesie decyzyjnym. Jesteśmy w trakcie dostosowywania się do wymagań rządów państw Europy, zwłaszcza co do restrykcji w przemieszczaniu się. Po dyskusjach przeprowadzonych z naszymi zespołami, zdecydowaliśmy o opóźnieniu startu sezonu WEC 2021. Jednak mimo wszystko udało nam się utrzymać wszystkie sześć rund w kalendarzu, co pozostaje naszym bezwzględnym priorytetem. Teraz oczekujemy majowego wyścigu w Spa, gdzie po raz pierwszy zobaczymy nowe Hypercary na torze.

Sezon WEC 2021 rozpocznie się dopiero pod koniec kwietnia

Prologue zaplanowano na 26-27 kwietnia, a 6 Hours of Spa pozostało w swoim ustalonym miejscu – 1 maja. 8Hours of Portimão zostało jednocześnie drugą rundą sezonu, umiejscowioną w weekend zwolniony przez 24 Heures du Mans – 12-13 czerwca. Reszta kalendarza pozostaje na ten moment niezmieniona.

8h Portimão 2021 przesunięte

Kalendarz FIA WEC 2021 po zmianach

Frédéric Lequien, szef LMEM, patrzy w przyszłość z nadzieją. – Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim naszym zespołom, partnerom, zarządom torów, a także samej FIA. Ten trudny dla nas wszystkich czas wystawia nas na próbę, w której musimy ze sobą współpracować. Nowa data wyścigu w Portimão zwiększa nasze szanse na wprowadzenie fanów na trybuny. Uważam, że ta zmiana w kalendarzu wyjdzie nam wszystkim na dobre.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik WEC: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie 2022

Wszystkie kolejne ewentualne zmiany w kalendarzu WEC będziemy raportować na bieżąco na łamach MotoHigh.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama