Nasze profile w mediach społecznościowych

WEC

Lista startowa WEC 6h Spa 2021: Hypercary w komplecie i niespodzianki

Pokazana dziś lista startowa 6h Spa 2021 zawiera aż 37 samochodów. Do pełnego składu WEC dołączają także zespoły z gościnnymi występami w pierwszej rundzie mistrzostw świata.

Opublikowano

w dniu

lista 6h Spa 2021
FIA WEC

Mimo trudności, na liście startowej znajdują się wszystkie Hypercary

Wszystkie pięć Hypercarów zgłoszonych do tegorocznego WEC znalazło się na liście startowej do wyścigu. Obecność obu Toyot, jak i Alpine nie stanowi tutaj wielkiego zdziwienia – samochody i programy są bowiem gotowe. Dobrą wiadomość stanowi jednak obecność obu Glickenhausów SCG007. Składy załóg #708 i #709 nie są jeszcze zatwierdzone, ale sam fakt zgłoszenia obu nowych LMH do wyścigu jest dobrym prognostykiem co do wczesnych dni nowego producenta WEC.

ZOBACZ TAKŻE
Homologacja Glickenhausa LMH się opóźnia. Co z debiutem w WEC?

W LMP2 tymczasem stawka się powiększyła. Do jedenastu pełnosezonowych samochodów w Spa dołączą aż trzy załogi. Liczebność nie-Orek pozostaje jednak na tym samym poziomie jednego Ligiera. Trójka gości składa się bowiem z dwóch Orek 07 brandowanych jako Aurus 01, wystawionych przez G-Drive Racing, i jednej Oreki od PR1 Motorsports. Aurusy są obsadzone przez załogi Falb/Fittipaldi/Andrade w #25 i Rusinov/Colapinto/Merhi w #26. Będzie to pierwsza dwusamochodowa obecność rosyjskiej ekipy w WEC od czasu 6 Hours of Spa 2016. Program G-Drive, podobnie jak w ELMS i AsLMS, obsłuży portugalski Algarve Pro Racing. PR1 Motorsports #24 tymczasem poprowadzi Patrick Kelly z dwoma nienominowanymi jeszcze innymi kierowcami.

Lista klas GTE w 6h Spa 2021 gości jednorazowy występ Corvette

Klasę GTE Pro wzmocni w Spa obecność Corvette. Będzie to pierwszy wyścig Corvette C8.R w Europie i drugi w WEC.  Debiut samochodu w Lone Star Le Mans 2020 zakończył się porażką, a start w Le Mans nie doszedł do skutku. Samochód oznaczony numerem 63 poprowadzą Oliver Gavin i Antonio Garcia. Mimo długoletnich staży w fabrycznej ekipie Corvette, obaj panowie nigdy nie jeździli ze sobą w jednej załodze – to będzie ich pierwsza okazja.

ZOBACZ TAKŻE
8h Portimão 2021 przesunięte. Sezon WEC wystartuje w Spa

Reszta stawki obu klas GTE nie zmieniła się, jeśli chodzi o samochody. Poznaliśmy za to trzeciego kierowcę GR Racing, zespołu znanego jeszcze w zeszłym roku jako Gulf Racing. Partnerrem Mike’a Wainwrighta i Bena Barkera na cały sezon WEC został Tom Gamble. Brytyjczyk posiada doświadczenie w wyścigach prototypów, spędzając ostatnie dwa sezony z United Autosports w ich programie ELMS w LMP3. Poza tym prowadził samochody GT3 w British GT i MLMC, odpowiednio dla WPI Motorsport i TF Sport.

WEC Total 6 Hours of Spa-Francorchamps odbędzie sie na przełomie kwietnia I maja. Pełna lista startowa 6h Spa 2021 jest dostępna tutaj.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama