Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła E

Kalendarz Formuły E powiększa się o kolejne wyścigi

Przed rundą w Rzymie władze serii oraz FIA potwierdziły nowości, które zawiera zaktualizowany kalendarz Formuły E w obecnym sezonie. Obydwa nadchodzące wyścigi będą podwójnymi rundami.

Opublikowano

w dniu

ePrix Rzymu kalendrz formuły e
Fot. LAT / Formula E

Kalendarz Formuły E: Rzym i Walencja podwójnymi rundami

Świetna wiadomość dla fanów elektrycznej serii. Kalendarz Formuły E rośnie w ilość wyścigów. Wydarzenie w stolicy Włoch będzie podwójną rundą. Zmagania dwudziestu czterech kierowców i dwunastu ekip zobaczymy w dniach 10 i 11 kwietnia. Runda 3 i 4 to coś na co czekamy już długi czas. Upłynęło już sporo czasu od ostatnich wyścigów.

Valencia ePrix – czyli zmagania w Hiszpanii – odbędzie się również wydarzeniem z podwójną rundą. Piąta i szósta eliminacja Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E sezonu 2020/21 odbędzie się 24 i 25 kwietnia. Po raz pierwszy ujrzymy Circuit Ricardo Tormo jako gospodarza zawodów. Do tej pory kilkukrotnie obiekt w Hiszpanii był tym torem gdzie odbywały się testy przedsezonowe. 

ZOBACZ TAKŻE
Formula E w Rzymie: Nowa konfiguracja toru zaprezentowana

Co dalej? ABB FIA Formula E monitoruje sytuację

Elektryczna seria będzie nadal monitorować trwającą pandemię związaną z COVID-19. Stale komunikuje się ze swoją społecznością zespołów, producentów, partnerów, nadawców i miast-gospodarzy. Stara się powiększyć kalendarz Formuły E na miarę możliwości, aby optymalnie zapełnić czas w trakcie roku. Pozostała część kalendarza sezonu 7 zostanie wkrótce potwierdzona. Z pewnością o zmianach czy nowych rundach będziemy Was informować. Wszystkie aktualizacje kalendarza zależą od ograniczeń w podróżach, a także od przepisów lokalnych władz. Podlegają też zatwierdzeniu przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA.

ZOBACZ TAKŻE
McLaren dołączy do stawki Formuły E w sezonie IX

Wielu z Was zapewne wyczekuje rywalizacji zarówno w Seulu jak i Paryżu czy Berlinie. Musimy z pewnością uzbroić się w cierpliwość i obserwować sytuację panującą na świecie. Kalendarz Formuły E jest rozwojowy i na pewno nie zakończy się w Walencji. Możemy być pewni również podróży elektrycznej serii na inny kontynent, którym może być Ameryka Północna lub nawet Azja.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama