Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Kalendarz Formuły E powiększa się o kolejne wyścigi

Przed rundą w Rzymie władze serii oraz FIA potwierdziły nowości, które zawiera zaktualizowany kalendarz Formuły E w obecnym sezonie. Obydwa nadchodzące wyścigi będą podwójnymi rundami.

ePrix Rzymu kalendrz formuły e
Fot. LAT / Formula E

Kalendarz Formuły E: Rzym i Walencja podwójnymi rundami

Świetna wiadomość dla fanów elektrycznej serii. Kalendarz Formuły E rośnie w ilość wyścigów. Wydarzenie w stolicy Włoch będzie podwójną rundą. Zmagania dwudziestu czterech kierowców i dwunastu ekip zobaczymy w dniach 10 i 11 kwietnia. Runda 3 i 4 to coś na co czekamy już długi czas. Upłynęło już sporo czasu od ostatnich wyścigów.

Valencia ePrix – czyli zmagania w Hiszpanii – odbędzie się również wydarzeniem z podwójną rundą. Piąta i szósta eliminacja Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E sezonu 2020/21 odbędzie się 24 i 25 kwietnia. Po raz pierwszy ujrzymy Circuit Ricardo Tormo jako gospodarza zawodów. Do tej pory kilkukrotnie obiekt w Hiszpanii był tym torem gdzie odbywały się testy przedsezonowe. 

ZOBACZ TAKŻE
Formula E w Rzymie: Nowa konfiguracja toru zaprezentowana

Co dalej? ABB FIA Formula E monitoruje sytuację

Elektryczna seria będzie nadal monitorować trwającą pandemię związaną z COVID-19. Stale komunikuje się ze swoją społecznością zespołów, producentów, partnerów, nadawców i miast-gospodarzy. Stara się powiększyć kalendarz Formuły E na miarę możliwości, aby optymalnie zapełnić czas w trakcie roku. Pozostała część kalendarza sezonu 7 zostanie wkrótce potwierdzona. Z pewnością o zmianach czy nowych rundach będziemy Was informować. Wszystkie aktualizacje kalendarza zależą od ograniczeń w podróżach, a także od przepisów lokalnych władz. Podlegają też zatwierdzeniu przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA.

ZOBACZ TAKŻE
McLaren dołączy do stawki Formuły E w sezonie IX

Wielu z Was zapewne wyczekuje rywalizacji zarówno w Seulu jak i Paryżu czy Berlinie. Musimy z pewnością uzbroić się w cierpliwość i obserwować sytuację panującą na świecie. Kalendarz Formuły E jest rozwojowy i na pewno nie zakończy się w Walencji. Możemy być pewni również podróży elektrycznej serii na inny kontynent, którym może być Ameryka Północna lub nawet Azja.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama