Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła E

EPrix Nowego Jorku 2021: Zapowiedź zmagań z Manhattanem w tle

Mistrzostwa Świata Formuły E powracają do USA na rundy 10 i 11 ePrix Nowego Jorku sezonu siódmego. Zmagania o tytuły odbędą się w cieniu niepowtarzalnej panoramy miasta. Szykuje się niezapomniana walka.

Opublikowano

w dniu

eprix nowego jorku 2019
Fot. LAT / Formula E

Mistrzostwa Świata Formuły E bliżej finiszu sezonu

W wyścigu o tytuły w Mistrzostwach Świata 12 kierowców dzieli jedynie 24 punkty. Na czele klasyfikacji przed ePrix Nowego Jorku plasuje się Edoardo Mortara z Venturi. Jak pokazał podwójny weekend w Puebla – w Formule E wszystko może się zmienić i to w bardzo szybkim tempie. Tuż za plecami lidera mamy drugie miejsce z zawodnikiem ekipy Envision Virgin Racing – Robinem Frijnsem. Holender z pewnością ma nadzieję, że w Nowym Jorku będzie lepiej niż w Meksyku. Urzędujący mistrz serii – Antonio Felix da Costa oddalił się trochę w batalii. On, podobnie jak i dwukrotny zdobywca tytułu, kolega z zespołu – Jean-Eric Vergne mają przed sobą ogromne wyzwanie.

ZOBACZ TAKŻE
Mortara wygrał niedzielne zmagania w Puebla | Analiza

Dublet Audi sprawił, że Rast zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, a za nim Mitch Evans z Jaguar Racing jest piąty. Traci zdecydowanie Nyck de Vries, ale nie ma co przekreślać jego szans. Wielokrotnie Mistrzostwa Świata Formuły E pokazują swój charakter braku przewidywalności. 

EPrix Nowego Jorku na dobrze znanym i lubianym torze

Jest to jeden z ulubionym torów w ocenie kierowców, zespołów i fanów. 14-zakrętowy obiekt o długości 2,320 km pozostaje w dużej mierze niezmieniony od ostatniej wizyty Formuły E w 2019 roku. Usytuowanie w sercu dzielnicy Red Hook na Brooklynie to prawdziwy test dla ludzi i maszyn. Nawierzchnia wyłożona kilometrami bezlitosnego betonu, ale za to z widokiem na kanał Buttermilk, na Dolny Manhattan i Statuę Wolności. Kierowcy będą musieli wziąć poprawkę na zmodyfikowaną strefę aktywacji trybu ataku. Jest ona przesunięta z wyjścia z zakrętu 5 na zewnątrz zakrętu w numerem 10.

W bitwie, która zakończyła sezon 2018/19 zwyciężyli Sebastien Buemi i Robin Frijns z Envision Virgin Racing. Jednak to Jean-Eric Vergne jest niezaprzeczalnie ikoną tego wyścigu. To tu Francuz wpisał się do historii Formuły E jako pierwszy dwukrotny mistrz serii.

Zmagania będzie można śledzić w sobotę na antenie Eurosportu 1 o godzinie 22:00 oraz w niedzielę o 19:00. Nie należy zapominać o możliwości oglądania na platformie Eurosport Player.

Poznaliśmy także wstępny kalendarz na przyszły sezon

EPrix Nowego Jorku ku uciesze wszystkich pozostanie w Formule E także na przyszły sezon wraz z klasykami już tej serii. Do nich z całą pewnością można zaliczyć rundy w Rzymie czy Berlinie. Zwłaszcza ta druga runda, która gości rok rocznie zmagania topowej elektrycznej serii. Po więcej szczegółów, a dodatkowo w celu poznania nowych lokacji zapraszam do lektury poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuła E 2021/22. Gdzie i kiedy odbędą się wyścigi?

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama