Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Leasing z niską ratą dla MŚP – co wybrać? Dwie propozycje Forda

Samochody są obecnie niezbędnymi narzędziami pracy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Jednak użytkowanie pojazdów nie wiąże się już z koniecznością ich zakupu. Na rynku od dawna funkcjonuje leasing finansowy, a w ostatnich latach na popularności zyskuje trend wynajmu długoterminowego.

Opublikowano

w dniu

leasing z niską ratą ford
Fot. Ford

Ford, w ramach produktu pod szeroką pojetą nazwą “leasing z niską ratą”, poza pakietem obejmującym finansowanie oraz kompletny zakres usług, proponuje klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw dwa uproszczone rozwiązania. Każde z nich z innym zakresem usług – Ford Wynajem Super Easy oraz Ford Leasing Opcje. Na czym polegają i czym wyróżniają się te programy?

Ford Wynajem Super Easy

To program polegający na wynajmie fabrycznie nowych samochodów już od 0% wpłaty własnej. Wyróżnia go fakt, że oferuje finansowanie z uproszczonym pakietem usług, związanym z użytkowaniem pojazdów, a w związku z tym także niską miesięczną ratę.

W jego ramach, poza finansowaniem, klient otrzymuje serwis (przeglądy, naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne) wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi Ford. Ale także monitoring szkód, a nawet abonament rtv. Jest to opcja stworzona dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą mieć pewną swobodę (np. w zakresie kupna opon czy ubezpieczenia), ale jednocześnie nie chcą martwić się podstawowymi sprawami dotyczącymi użytkowania nowego pojazdu.

Co więcej, podpisanie umowy w programie jest bardzo proste. Wystarczy bowiem, by klient wszedł na stronę ford-wynajem.pl i wybrał interesujący go pojazd. Następnie należy wskazać, ile procent wpłaty własnej chce uiścić, wybrać okres wynajmu oraz całkowity limit przebiegu. Po wpisaniu danych kontaktowych i wybraniu dilera, następuje podpisanie umowy w salonie Forda, a następnie odebranie nowego samochodu.

Ford Leasing Opcje

Ten program również oferuje leasing z niską ratą fabrycznie nowych samochodów marki Ford, już od 0% wpłaty własnej. Wyróżnia się jednak innymi zaletami niż Ford Wynajem Super Easy.

Ford Leasing Opcje jest jeszcze bardziej uproszczonym programem, umożliwiającym finansowanie samochodu. W tej opcji, to wynajmujący ma możliwość zadbania o przeglądy okresowe, ubezpieczenie czy naprawy. Ten wariant został stworzony dla klientów, którzy mają czas i wiedzę, umożliwiające im zaoszczędzić pieniądze na tych działaniach. W tej opcji użytkownik pojazdu jest bardziej niezależny od konkretnego dilera niż w przypadku Ford Wynajem Super Easy.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Ford Kuga 2.0 EcoBlue Hybrid 150 KM - wygoda i oszczędność

To także opcja dla klientów, którzy uważają, że w krótkim cyklu wymiany samochodu nie jest im potrzebny serwis czy assistance, a większość czynności związanych z obsługą pojazdu, są w stanie zorganizować we własnym zakresie.

Podobnie jak w przypadku Super Easy, droga do nowego Forda jest bardzo krótka. Wystarczy wybrać model i okres trwania umowy, zadeklarować średni przebieg roczny, a następnie podpisać umowę leasingową oraz umowę gwarancji odkupu z dilerem.

Leasing z niską ratą w Fordzie. Podobieństwa i różnice między programami

Różnice między programami sprowadzają się do podmiotów finansujących transakcję oraz zakresu umowy. W przypadku Ford Wynajem Super Easy finansowanie zapewnia ALD Automotive, a w przypadku Ford Leasing Opcje – BNP Paribas Leasing Services.

Ford Wynajem Super Easy dla wielu klientów jest bardziej kompletny niż Ford Leasing Opcje. A to dlatego, że poza finansowaniem, obejmuje także pakiet dodatkowych usług, takich jak serwis czy monitoring szkód. Jest więc stworzony dla tych, którzy cenią sobie przewidywalność kosztów i oszczędność czasu. W tym przypadku istnieje także możliwość kupienia ubezpieczenia u dilera, co jest dodatkowym atutem dla klienta. Ford Leasing Opcje natomiast, jest rozwiązaniem dobrym dla osób poszukujących niskiej raty w leasingu. To ulepszona forma finansowania, z której często już korzystali i doskonale ją znają.

ZOBACZ TAKŻE
Crossover segmentu B - alternatywa dla auta miejskiego | 12 propozycji

Ford Wynajem Super Easy jest formą finansowania przez okres od 24 do 60 miesięcy. Ford Leasing Opcje daje natomiast możliwość podpisania umowy na okres od 24 do 48 miesięcy. W obu programach miesięczna rata jest jednak stała i niezmienna w trakcie trwania umowy, co z pewnością ułatwia planowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Po zakończeniu okresu trwania umowy w obu przypadkach można wymienić pojazd na nowy albo go wykupić. W Ford Leasing Opcje dodatkowo możliwe jest przedłużenie umowy na kolejny okres.

W Ford Wynajem Super Easy odkup przeprowadza ALD Automotive, natomiast w przypadku Ford Leasing Opcje odkup gwarantowany jest przez dilera.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama