Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Roman Bilinski wygrał wyścig na torze Oulton Park | Analiza

Roman Bilinski wygrał swój trzeci w karierze wyścig serii GB3 Championship. Oto analiza deszczowych zmagań w trzecim wyścigu na Oulton Park, które obfitowały w wiele interesujących zdarzeń.

Opublikowano

w dniu

Roman Bilinski 3 wyścig Oulton Park GB3 Championship 2021
Fot. Jakob Ebrey Photography

Najlepszy kierowca Roman Bilinski

On to znowu zrobił! Podczas deszczowego wyścigu na torze Oulton Park kierowca zespołu Arden International sięgnął po swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie w serii GB3 Championship. Polak do wyścigu startował z czwartej pozycji. Tuż po starcie awansował o dwie pozycje. Wtem przy dojeździe do piątego zakrętu minął Mikkela Grundtviga niczym Ayrton Senna Karla Wendlingera w czasie GP Europy 1993. Bilinski następnie powiększał swoją przewagę nad rywalami i w pełni zasłużenie wygrał kolejny wyścig podczas tegorocznej kampanii. Pełny zapis jego poczynań macie poniżej.

 

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński o celach i planach. "Chcę startować jako Polak" | WYWIAD

Znakomita postawa zespołu Arden International

Warto wspomnieć o znakomitej postawie Fredericka Lubina. Brytyjczyk, który jest partnerem z zespołu Bilinskiego do wyścigu przystępował z siódmego pola startowego. Kierowca ten jednak postanowił namieszać w czołówce. Lubin jechał płynnie i niezwykle odważnie. Efektem jest trzecia pozycja na mecie. 

Pech Luke’a Browninga i Barta Horstena

W pierwszym wyścigu dojechał do mety na drugim miejscu. Jednak zdyskwalifikowano go z wyników zawodów. W drugim prowadził i na przedostatnim okrążeniu obrócił się kończąc tym samym swój udział w rywalizacji. Potem po wielkim zamieszaniu przywrócono mu te zwycięstwo, lecz nie był to koniec rollercoasteru debiutanta. Kierowca z Wielkiej Brytanii tuż po starcie znowu został zamieszany w jedną z kolizji. W bolidzie Brytyjczyka doszło do uszkodzeń i tym samym jako pierwszy z kierowców musiał wycofać się z rywalizacji. Wielka szkoda, iż zawodnik ekipy Fortec Motorsports miał tak wielkiego pecha w ten weekend. Browning pokazał bowiem, iż już w debiucie potrafi walczyć na równi z najlepszymi. 

ZOBACZ TAKŻE
Bart Horsten o kryzysie w Australii. "Motorsport tam umiera" | WYWIAD

Zwycięzca wyścigu numer 2, czyli Bart Horsten również nie zaliczy do udanych tego wyścigu. Australijczyk bowiem obrócił się i tym samym stracił dystans do reszty stawki. Ostatecznie na metę wpadł jako 14. Z toru wypadł też Jonathan Browne, który w momencie tego incydentu jechał na trzeciej pozycji. Wycieczkę poza tor urządził sobie także bezpośredni rywal Romana Bilinskiego – Sebastian Alvarez. Meksykanin wypadł z trasy na czwartym okrążeniu. 

Klasyfikacje generalne

Zak O’Sullivan pozostaje liderem klasyfikacji, lecz nie zapewnił sobie jeszcze tytułu w ten weekend. Do zmiany doszło na dalszych czołowych miejscach. Ayrton Simmons w generalce wyprzedził bowiem Christiana Mansella. Roman Bilinski z kolei umocnił się na siódmej pozycji. Pełne klasyfikacje dostępne będą pod poniższym odnośnikiem.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja kierowców GB3 Championship: Sprawdź pozycję Bilinskiego

Wyniki 3. wyścigu na Oulton Park

GB3 Championship Oulton Park wyniki

5/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama