Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

F3

Sargeant wygrał wyścig, a Hauger został mistrzem F3 | Analiza

Dennis Hauger może dopisać do swojego CV tytuł mistrzowski Formuły 3. Zawodnik Premy Racing wiedział, że dzisiaj musi sprostać oczekiwaniom, ponieważ w kolejnych wyścigach byłoby ciężej o solidny dorobek punktowy. W wyścigu po raz pierwszy w sezonie zwyciężył Logan Sargeant z Charouz Racing System, zaś na najniższym stopniu podium stanął Francuz Victor Martins.

Dennis Hauger mistrzem F3
Dennis Hauger #01 Prema Racing, during round six of the FIA Formula 3 Championship at circuit Zandvoort, in The Netherlands on Sep 03-05, 2021. // SI202109030422 // Usage for editorial use only //

Najlepszy kierowca: Logan Sargeant

Amerykański kierowca miał okazję triumfować w Formule 3, gdy reprezentował Premę Racing. Mimo tego mało kto spodziewał się jego sukcesów w czeskiej stajni wyścigowej Charouz Racing System. Dla wielu ekspertów osiągane miejsca na podium były wystarczającym powodem do docenienia Sargeanta. Dziś Logan dostarczył kolejnych dowodów do CV, które świadczą o jego wysokiej klasie sportowej. Po udanej obronie na starcie wyścigu forsował tempo, próbując uciec od wściekle goniącego Dennisa Haugera. Do ostatniego okrążenia nie mógł być pewny zwycięstwa. Jednak po przekroczeniu linii mety mógł dać upust swoim emocjom, podsumowując swój szalony sezon w najlepszy możliwy sposób. 

Najlepszy zespół: Prema Racing

Przed Norwegiem, który reprezentuje barwy Premy Racing pojawiła się ogromna szansa. Triumf Skandynawa w Formule 3 oprócz prestiżu związanego z zwycięstwem cyklu dostarcza materiał do przyszłego pracodawcy. Jednak sam start nie należał do najlepszych. Rywale zdołali przyblokować lidera klasyfikacji generalnej. Takie okoliczności rozwścieczyły ambitnego kierowcę włoskiej stajni wyścigowej. Szybko przedarł się na trzecie miejsce, lecz na tym nie zamierzał zakończyć. Po emocjonującej walce z Victorem Martinsem uplasował się tuż za plecami Logana Sargeanta. Dennis Hauger na ostatnim okrążeniu zbliżył się do Amerykanina, ale nie zdołał pokonać kierowcy czeskiej stajni wyścigowej. Mimo to w wyniku wpadki Jacka Doohana przypieczętował przełomowy w karierze triumf.

ZOBACZ TAKŻE
Wielka nadzieja brazylijskiego motorsportu powraca do wyścigów

Oprócz wielkiego osiągnięcia Dennisa Haugera warto wspomnieć o udanym starcie kolegi z zespołu – Arthura Leclerca. Monakijczyk po starcie z 14. pozycji musiał wejść na wyżyny swoich umiejętności. Tym razem brat Charlesa zdołał udowodnić swój potencjał. Wykorzystując błędy rywali oraz budując szybkie tempo skończył wyścig na 7. miejscu, dopisując cenne punkty do klasyfikacji konstruktorów.

Największe zaskoczenie: Juan Manuel Correa

Jego powrót do stawki po wydarzeniach ze Spa 2019 jest przykładem, że przy walce o swoje marzenia można osiągnąć wiele. Po udanym początku sezonu, gdzie zawodnik ART Grand Prix zdobywał pojedyncze punkty do klasyfikacji generalnej dalsza część nie napawała podobnym optymizmem. Jednak podczas kwalifikacji świat ponownie usłyszał o kierowcy francuskiej stajni wyścigowej. Zakończenie kwalifikacji na 5. miejscu oznaczały, że zamierza zapunktować. Za sprawą dobrego startu podczas pierwszego występu w Soczi zdołał dopisać kolejne punkty na swoje konto, wyrównując najlepszy rezultat w tym sezonie. 9. miejsce daje szansę na osiągnięcie najlepszego rezultatu w kończącym się sezonie podczas drugiego wyścigu.

ZOBACZ TAKŻE
Artem Markelov: Brudy ojca zatrzymały mu karierę? | Rosjanie w F1

Największe rozczarowanie: Jack Doohan

Klasę zawodnika najłatwiej ocenić, gdy ten jedzie o konkretną stawkę. Jack Doohan przed wyścigiem nadal posiadał szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Formuły 3. Jednak kierowca włoskiej stajni wyścigowej nie wytrzymał presji. Błąd z początku wyścigu pozbawił go szans na końcowy triumf w cyklu, ponieważ Dennis Hauger nie zamierzał czekać na ruchy rywali. Brak jakichkolwiek punktów w pierwszym wyścigu, oprócz zakończenia walki o końcowy triumf zmusza syna Michaela do zerkania za swoje plecy. Ambitni kierowcy z Francji, jakimi są Clement Novalak czy Victor Martins nie odpuszczą Australijczykowi. Szczególnie podczas drugiego wyścigu będą chcieli odrobić swoje straty do reprezentanta Tridentu.

Kto uzupełni podium?

Zwycięzcę Formuły 3 już znamy. Jednak nierozstrzygnięta pozostaje kwestia, kto stanie podczas końcowej dekoracji obok Norwega. Kolejne zawody F3 odbędą się jutro o godzinie 9:25. Zobaczymy, czy Jack Doohan po raz kolejny nie wytrzyma presji. Z pewnością ciekawie zapowiada się również walka między francuskimi kierowcami oraz Fredrickiem Vestim. Drugi start na rosyjskiej ziemi zapowiada się równie interesująco.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama