Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

GB3: Wygrana O’Sullivana, podium Bilinskiego w dreszczowcu | Analiza

Zak O’Sullivan odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie serii GB3 Championship. Podium w szalonym wyścigu uzupełnili Reece Ushijima i Roman Bilinski.

Najlepszy kierowca: Zak O’Sullivan

Brytyjczyk tym zwycięstwem przypieczętował tytuł mistrza serii. Kierowca ekipy Carlin nie dał się ograć na starcie oraz po neutralizacji wywołanej wypadkiem kilku kierowców. Następnie zawodnik urodzony w Cheltenham przez kilka okrążeń bronił się przed atakami Reeca Ushijimy, który robił co mógł by go wyprzedzić. O’Sullivan utrzymał jednak prowadzenie i dzięki temu odniósł 6. zwycięstwo w tym sezonie. 

Podium Romana Bilinskiego

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński o celach i planach. "Chcę startować jako Polak" | WYWIAD

Polak po starcie z piątej pozycji awansował na trzecią pozycję. Kierowca zespołu Arden Motorsport zdołał uniknąć  wyjazdu w ósmym zakręcie, w który zamieszani byli chociażby Bart Horsten i Sebastian Alvarez. Bilinski w drugiej fazie wyścigu co prawda nie miał tempa zagrozić O’Sullivanowi ani Ushijmie, lecz cały czas utrzymywał komfortową przewagę nad Brandenem Lee Oxley’em. W efekcie Polak wpadł na metę jako 3. Dla „Romskiego” to 7. podium w tegorocznym sezonie serii GB3 Championship i pierwsze tak dobre otwarcie weekendu od wyścigu na torze Snetterton.

Frederick Lubin cichym bohaterem wyścigu

Partner z zespołu Romana Bilinskiego przejechał udany wyścig. Brytyjczyk do sobotniej gonitwy ruszał z 15. pozycji. Kierowca Arden Motorsport w pełni wykorzystał jednak problemy rywali z przodu i tym samym zmagania zakończył na znakomitym 8. miejscu. Dodatkowo po drodze popisał się kilkoma manewrami wyprzedzania, mijając na trasie chociażby Jamesa Hedleya.

Dramat Alvareza, Horstena, Simmonsa i Mansella

Ósmy zakręt na torze Donington Park sprawia problemy wielu kierowcom. Podczas sobotniego wyścigu serii GB3 Championship przekonało się o tym kilku kierowców. W szczególności Bart Horsten, Sebastian Alvarez, Christian Mansell i Ayrton Simmons. Cała czwórka zawodników wypadła z toru w tamtym zakręcie i straciła wiele pozycji. Ten drugi nie był w stanie powrócić na tor i zakończył swój udział w wyścigu na pierwszym okrążeniu. 

ZOBACZ TAKŻE
Bart Horsten o kryzysie w Australii. "Motorsport tam umiera" | WYWIAD

Pozostała trójka musiała odrabiać straty. Simmons zdołał awansować na 11. miejsce, Mansell na 13, a Horsten po tym jak w połowie wyścigu zjechał do alei serwisowej, spadł na ostatnie miejsce. Pomiędzy Ayrtonem Simmonsem a Christianem Mansellem trwa zażarta walka o wicemistrzostwo serii. Różnica pomiędzy kierowcami przed tym wyścigiem wynosiła 3 punkty. 

Reema Juffali wyeliminowana

Dla zawodniczki z Arabii Saudyjskiej weekend nie rozpoczął się dobrze. Juffali bowiem w kwalifikacjach rozbiła swój bolid i do wyścigu przystępowała z 20. pozycji. Dla reprezentantki zespołu Douglas Motorsport wyścig wcale nie poszedł lepiej. Została ona bowiem wyeliminowana z wyścigu po kontakcie z partnerem z zespołu Tommy’m Smithem. Australijczyk po tym zdarzeniu był zmuszony zjechać do swoich mechaników na długi pit-stop. Dla Juffali był to 6. nie ukończony wyścig w tym sezonie serii GB3 Championship. To rekord w aktualnej stawce.

Klasyfikacja kierowców

Zak O’Sullivan uzbierał do tej pory 479 punktów. Różnica pomiędzy Ayrtonem Simmonsem a Christianem Mansellem zwiększyła się z 3 do 5 punktów. Roman Bilinski w klasyfikacji odskoczył od Sebastiana Alvareza. Polak tym samym może w pełni się skupić na rywalizacji z Bartem Horstenem, do którego traci w tej chwili 21 punktów. Pełne zestawienia znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja kierowców GB3 Championship: Sprawdź pozycję Bilinskiego

Wyniki 1. wyścigu na Donnington Park

GB3 Championship Donington Park wyniki wyścig 1

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama