Czego szukasz?

FIA WEC

Inter Europol Competition na piątkę w sezonie 2021 po 8H Bahrajnu

Polski zespół zakończył właśnie sezon 2021 w FIA WEC, który był dla nich sezonem pełnym nauki. Oto co powiedzieli kierowcy.

Inter Europol Competition kończy sezon 2021 na piątym miejscu
Fot. Inter Europol Competition / Exedia

To był sezon pełen nauki i zdobywania doświadczeń nie był łatwy, ale zespół jest bardzo szczęśliwy z osiągniętych wyników. Jednakże piąte miejsce w sierpniowym wyścigu 24h Le Mans było największym osiągnięciem w tym roku. Wtedy też Inter Europol Competition nieoficjalnie stanął na podium wśród załóg startujących w pełnym cyklu MŚ.  W ostatniej rundzie sezonu – 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie Renger van der Zande wystartował bardzo dobrze z dziesiątego pola i szybko awansował na szóste miejsce. W dalszej części wyścigu załoga samochodu z numerem 34 – Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i van der Zande zyskała jeszcze jedną pozycję, a w końcówce udało się bez problemów utrzymać piąte miejsce. 

ZOBACZ TAKŻE
Ferrari mistrzem świata producentów GT, Porsche przegrywa protest [Akt.]

Kuba Śmiechowski: “Końcówka wyścigu była stresująca

– Bardzo chcieliśmy osiągnąć jak najlepszy wynik. Z punktu widzenia punktacji nie miało znaczenia, czy przyjedziemy na metę na piątym czy na przykład na szóstym miejscu. Końcowy wynik zespołu, osiągnięty w pierwszym sezonie daje dużą satysfakcję. Przez cały rok nie mieliśmy praktycznie żadnych problemów. Cały zespół dał z siebie wszystko. To dzięki zespołowi możemy dziś cieszyć się z wyniku – podsumował Polak. 

Alex Brundle: “Zespół spisał się niezawodnie, a Kuba pojechał dziś bardzo dobrze

– Doskonale dał sobie radę z presją. Podczas mojej pierwszej zmiany samochód był bardzo dobry, a wyczucie opon znakomite, ale na drugiej musiałem zmagać się z dużym zużyciem opon, gdy zapadły ciemności. Będziemy musieli się temu przyjrzeć. Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu – powiedział Brytyjczyk, który ostatnio przedłużył swoją umowę z polskim zespołem.

ZOBACZ TAKŻE
Herberth chce zmiany na 24h Le Mans. Czy ACO wyrazi zgodę?

Renger van der Zande: “Jesteśmy naprawdę dumni z tego, co udało się osiągnąć w tym sezonie

– Byliśmy naprawdę niezawodni przez cały rok. Niekiedy brakuje nam jeszcze trochę tempa i tracimy zbyt dużo czasu na postojach w boksie. Jednak jak na pierwszy sezon było naprawdę nieźle, chociaż mamy nad czym pracować – podsumował Holender

Sascha Fassbender: “Dzięki wysiłkowi całego zespołu osiągnęliśmy wynik, na jaki zasłużyliśmy

– Piąte miejsce w naszym pierwszym sezonie w mistrzostwach świata, w samochodzie Oreca. Jesteśmy z tego naprawdę dumni, ale czeka nas jeszcze wiele pracy, aby walczyć o czołowe miejsca. Ogromnie dziękuję całemu zespołowi. Teraz mamy na czym budować przyszłość naszego zespołu – zakończył menedżer zespołu.

ZOBACZ TAKŻE
Porsche zdradziło szczegóły planu LMDh. Silnik wzięli z Cayenne

To był ostatni wyścig w tym sezonie w wykonaniu Inter Europol Competition. W najbliższym czasie podsumujemy sezon w wykonaniu polskiego zespołu i innych ekip.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama