Czego szukasz?

Formuła E

Dan Ticktum w Formule E od sezonu 2021/22 w barwach NIO

Dan Ticktum ścigający się obecnie w Formule 2 jest znany wśród kibiców. Zajmujący w tej chwili czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Brytyjczyk w przyszłym roku zmienia serię. Pod swoje skrzydła przygarnęła go ekipa NIO w Formule E.

dan ticktum oliver turvey nio 2022
Fot. NIO 333 Team

Dan Ticktum patrzy z optymizmem

Dan Ticktum dołącza do NIO 333 Team po dwóch sezonach w Formule 2. Brytyjczyk wygrał swój domowy wyścig na Silverstone w swoim debiutanckim sezonie. Zdobył też w niej miejsca na podium. Obecnie w klasyfikacji sezonu 2021 zajmuje czwarte miejsce.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ścigać się z zespołem NIO 333 Formula E Team – powiedział 22-latek. – To będzie dość duże wyzwanie, ponieważ nie miałem możliwości dobrze się przygotowywać się do testów w przyszłym tygodniu. Formuła E jest skomplikowana, ale i bardzo ekscytująca – dodał. – Istnieje sporo różnych narzędzi, których możesz użyć jako kierowca. Jednak jest to zupełnie inne doświadczenie niż Formuła 2, więc naprawdę nie mogę się tego doczekać. Spędziłem z zespołem kilka wspaniałych dni na Silverstone w tym tygodniu i miejmy nadzieję, że spróbujemy poczynić pewne postępy w nadchodzącym sezonie – podsumował Dan Ticktum.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz FE na sezon 2021/22 ze zmianami i nowy format kwalifikacji

Wyniki, które robią na mnie największe wrażenie, to jego dwa zwycięstwa w Grand Prix Makau, jednym z najsłynniejszych wyścigów na świecie – dodaje dyrektor generalny zespołu Vincent Wang. – Chociaż w swojej karierze zmagał się z pewnymi trudnościami, wierzę, że jego doświadczenie utoruje drogę do sukcesu. Dan Ticktum jest młodą, błyskotliwą nową gwiazdą, która zabłyśnie w Formule E – podkreślił.

Oliver Turvey to doświadczenie w NIO

Oliver Turvey był zawsze obecny w NIO 333 Team. Dołączył do Formuły E w ostatniej rundzie pierwszego sezonu w Londynie. Do najważniejszych osiągnięć Brytyjczyka należą jego pierwsze pole position w Mexico City ePrix w sezonie 3. W tym samym w którym awansował do Super Pole osiem razy z rzędu. Zdobył trzy miejsca w pierwszej dziesiątce w sezonie 2020/21. Wystarczyło mu to do zajęcia 23. miejsca w tabeli.

– Cieszę się, że mogę kontynuować naszą wspólną podróż, będąc z zespołem od pierwszego sezonu – powiedział 34-latek. – Wspaniale jest mieć cały zespół razem w nowym obiekcie w Silverstone. Wszyscy pracowali niezwykle ciężko, od kierownictwa podejmującego kroki, aby pchnąć zespół do przodu. Ważna jest praca inżynierów na testach rozwojowych i mechaników z przygotowaniem samochodów. Chociaż wiemy, że poziom w Formule E jest bardzo wysoki, czuję, że podjęliśmy pewne pozytywne kroki do przodu i nie mogę się doczekać, aż wyjadę na tor w oficjalnym teście w przyszłym tygodniu w Walencji – cieszy się Brytyjczyk.

ZOBACZ TAKŻE
F2: Ticktum wygrał w Soczi, Shwartzman z podium w domowym wyścig

Adam Carroll jest nadal rozwojowym i rezerwowym kierowcą zespołu. Pojawi się na torze w Formule E podczas przyszłotygodniowych testów przedsezonowych. Nie tylko on, podobnie jak Dan Ticktum i Oliver Turvey skupiają się na odbiciu od dołu tabeli.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama