Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Książki motoryzacyjne

„O autach”, ale nie tylko. Znani dziennikarze motoryzacyjni wydali książkę

Na rynku ukazała się właśnie kolejna motoryzacyjna książka. Nie jest to jednak klasyczna propozycja. Adam Kornacki i Marcin Klimkowski wpadli bowiem na pomysł, że wydadzą książkę w formacie rozmowy-rzeki o samochodach i życiu. Pomysł najwidoczniej spodobał się Wydawnictwu Pascal, które sprawiło, że „O autach” właśnie ujrzało światło dzienne.

adam kornacki marcin klimkowski o autach
Fot. YouTube/Adam Kornacki Testuje, Wydawnictwo Pascal

O czym jest (i nie jest) ta książka?

Na początku musimy was uspokoić. To nie jest rozmowa o supersamochodach, a dziennikarze na łamach książki nie chwalą się, jakimi furami jeździli tu i tam. To rozmowa o życiu, dojrzewaniu i autach, bo te w życiu Adama Kornackiego i Marcina Klimkowskiego zawsze odgrywały bardzo ważną rolę.

Po ekspercku, przede wszystkim jednak sięgając do włas­nych doświadczeń, dziennikarze opowiadają o modelach, którymi każdy fan motoryzacji chciałby się przejechać. Wspominają także te auta, które były ich pierwszymi, nie zawsze wymarzonymi wozami. Opisują Ferrari i Maserati, przywołują historię Fiata Cinquecento i Peugeota 205 GTi.

ZOBACZ TAKŻE
"Crash historie" Rafała Jemielity. Czy wypadki da się ciekawie opisać?

W tej publikacji można znaleźć wyrazy zachwytu nad Rolls-Royce’em Phantomem i nie mniej emocjonalny opis wrażeń z jazdy Oplem Corsą czy Volkswagenem Golfem GTI. Jeśli zastanawiacie się, czy są tam modele z najnowszej historii motoryzacji – tak, oczywiście. Dziennikarze omawiają chociażby Volkswagena ID.3 czy Mercedesa EQC.

A jakie historie z życia wzięte? W książce pojawia się na przykład wątek słynnego urwania drzwi Maserati GranTurismo przez autobus, co od lat jest wypominane Adamowi Kornackiemu. Wydaje się jednak, że obecnie cała historia już go tylko i wyłącznie bawi. Tak jak wszystkich innych od pierwszego dnia. 

Kim są autorzy książki?

Adam i Marcin to kumple z liceum. Zakochani w samochodach do tego stopnia, że postanowili poświęcić im swoje zawodowe życie. Jeździli autami za kilkaset złotych i za miliony euro. I od trzydziestu lat ciągle o tym… mówią.

ZOBACZ TAKŻE
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?

Na kartach niniejszej książki dzielą się niegasnącymi emocjami, jakie wywołuje w nich ta największa życiowa przygoda. Opisują subiektywnie – po swojemu – sześćdziesiąt różnych modeli samochodów, które ukształtowały współczesne oblicze motoryzacji. Nie są to jednak tylko rozmowy o autach, ale też o wielkiej pasji i wielkiej przyjaźni.

Adama Kornackiego nie trzeba przedstawiać szerszemu gronu fanów motoryzacji. Od lat prowadzi programy motoryzacyjne w TVN Turbo, z których najbardziej znane to oczywiście „Zakup kontrolowany” oraz „Automaniak”. Od jakiegoś czasu zaktywizował także swoje działania na YouTube, gdzie zebrał już blisko 100 tysięcy subskrybentów, a jego filmy odtworzono blisko 13 milionów razy.

 

Marcin Klimkowski jest znacznie mniej znany od swojego partnera, ale fani motoryzacji powinni go kojarzyć. Obecnie pojawia się w Radiu 357, a także jest szefem działu motoryzacyjnego we „Wprost”, prowadząc serwis internetowy auto.wprost.pl. W przeszłości pracował m.in. dla „Playboya”, „Auto Motor i Sport” czy Wirtualnej Polski. 

Dane techniczne

„O autach”
Autorzy: Adam Kornacki i Marcin Klimkowski
Wydawca: Pascal
Premiera: 10.11.2021
Cena okładkowa: 89,90
Liczba stron: 384

4.8/5 (liczba głosów: 12)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama