Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Franz Tost i spółka chwalą Liama Lawsona. „To przyszłość motorsportu”

Kolejne osoby były pod wrażeniem talentu Liama Lawsona. Tym razem pochlebnie o Nowozelandczyku wypowiedzieli się Franz Tost i Jonathan Eddols.

Liam Lawson i inżynier
ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES - DECEMBER 14: Liam Lawson of New Zealand and Scuderia AlphaTauri prepares to drive in the garage during Formula 1 testing at Yas Marina Circuit on December 14, 2021 in Abu Dhabi, United Arab Emirates. (Photo by Clive Rose/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202112140038 // Usage for editorial use only //

Liam Lawson dobrze spisał się w czasie testów

Nowozelandczyk podczas sesji dla młodych kierowców zaliczył produktywny dzień z zespołem Scuderia AlphaTauri. Aktualny wicemistrz DTM i 9. zawodnik F2 pokonał bowiem aż 125 okrążeń i zdobył upragnioną superlicencję. Jakby tego było mało protegowany Red Bulla w czasie testów wykręcił czas dający mu drugie miejsce na koniec dnia. Lawson za swoją postawę został pochwalony przez Franza Tosta.

ZOBACZ TAKŻE
Liam Lawson zszokowany po testach F1. "Jasna cholera, jaką to ma moc"

Liam pojechał dla nas w testach młodych kierowców i muszę przyznać, że spisał się bardzo dobrze. Przejechał 125 okrążeń bez żadnych problemów, a jego czas okrążenia był bardzo konkurencyjny. Dawał nam dobry feedback przez cały dzień, przetestowaliśmy z nim wiele różnych ustawień i zebrał mnóstwo naprawdę ważnych danych. Pomoże nam to dalej z ogólnym zrozumieniem bolidu w przyszłym roku. Wszystkie informacje zebrane przez niego pomogą nas w 2022 roku. Liam wykonał dziś kawał dobrej roboty – powiedział szef AlphaTauri.

Inni mają podobne opinie

Nie tylko szef AlphaTauri był pod wrażeniem Nowozelandczyka. Juniora Red Bulla pochwalił także jeden z inżynierów ekipy z Faenzy, Jonathan Eddols.

ZOBACZ TAKŻE
Liam Lawson, czyli prawdziwa perła z Nowej Zelandii

Wspaniale było powitać Liama ​​w zespole! Zaliczył fantastyczny dzień testów, pokonując w bolidzie sporo kilometrów, co powinno być dla niego bardzo dobrym doświadczeniem. Szybko przystosował się do obsługi i szybkości obecnej maszyn Formuły 1 i już po kilku pierwszych przejazdach zaczął dochodzić do poziomu, w którym mogliśmy zacząć z nim realizować kilka programów, aby dać mu wyczucie samochodu z różnymi ustawieniami samochodu. Przeprowadziliśmy testy na ślepo, żeby nie miał żadnych uprzedzeń. Mimo to jego techniczne opinie były ukierunkowane, skoncentrowane na wydajności i oto nam chodziło. Opony są ważną częścią Formuły 1, zwłaszcza zarządzanie nimi. Daliśmy więc Liamowi opony w różnym stopniu zużycia, a także kombinowaliśmy z typami przejazdów i  zawartością baku. Pod koniec dnia był w stanie zarządzać temperaturą i kontrolować nią, aby osiągnąć optymalny czas okrążenia. Praca z nim była przyjemnością i już widać z tej krótkiej współpracy, że ma ogromny potencjał i będzie przyszłością motorsportu – podkreślił.

Liam Lawson na testach

Fot. Scuderia AlphaTauri

Nie będą to ostatnie jazdy Nowozelandczyka w barwach AlphaTauri

W sezonie 2022 Liam Lawson wystąpi w kilku treningach F1 reprezentując właśnie zespół z Faenzy. Testy z Abu Zabi tym samym przydały mu się do zapoznania się z ekipą. Zobaczymy co wyniknie z jego „romansu” z AlphaTauri. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama