Czego szukasz?

Motorsport

Alessandro Zanardi wraca do domu i kontynuuje rehabilitację

W czerwcu 2020 roku Alex Zanardi brał udział w wyścigu para-kolarskim, który rozgrywał się na drodze publicznej. Niestety w trakcie zawodów doszło do poważnego wypadku z udzałem ciężarówki, w wyniku którego Zanardi doznał poważnych obrażeń. Włoch został od razu przetransportowany do szpitala Świętej Marii, gdzie przez kilka miesięcy pozostawał w śpiączce. Na szczęście jego stan z czasem zaczął się poprawiać kilka miesięcy temu umożliwiło przetransportowanie zawodnika do kliniki znajdującej się bliżej jego domu. Jedną z najważniejszych informacji na ten moment jest to, że mistrz paraolimpijski reaguje na bodźce zewnętrzne. To daje nadzieje na powrót do zdrowia w przyszłości

Alex Zanardi kontynuuje rehabilitację w domu
Fot. BMW Motorsport

„Postać Alexa wzbudza wiele sympatii na całym świecie”

BMW Motorsport pozostaje w bardzo dobrej relacji w Włochem i jego rodziną. To głównie z nimi rozmawia Daniela Zanardi, czyli małżonka Alessandro. Włoszka podkreśliła, że sytuacja stale się poprawia, ale przed nimi nadal jest długa droga. Jednakże wsparcie jakie otrzymuje rodzina ze strony kibiców ma dla nich niebagatelne znaczenie.

– Otrzymujemy sporo życzeń powrotu do zdrowia dla Alexa, ale w październiku było też wiele życzeń urodzinowych. To niesamowite jak wiele osób jest z nami w tak trudnych chwilach. Dlatego też chcemy co jakiś podzielić się informacjami odnośnie jego stanu – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE
Verstappen zakochany w Red Bullu. Nie chodzi tylko o wyniki

„Ważny krok już za nami”

– Jego powrót do zdrowia to bardzo skomplikowany proces, w który są zaangażowani chirurdzy, fizjoterapeuci czy neurofizjolodzy. Dodatkowo nie zawsze da się od razu postawić krok naprzód – czasem potrzeba kroku w tył, aby potem postawić dwa do przodu. Jednakże Alex cały czas pokazuje, swój silny hart ducha. Dzięki temu od kilku tygodni jest on z nami w domu zamiast w szpitalu i może tu pracować nad rehabilitacją – zdradziła.

– To bardzo ważne z tego względu, że od momentu wypadku nie widział zbyt wielu przyjaciół z racji pandemii. To oznaczało, że dostęp do niego był bardzo ograniczony. Oczywiście nadal planujemy kilka krótkich pobytów w klinice, ale obecnie głównie będzie w domu, gdzie w końcu może zobaczyć się z bliskimi – dodała.

ZOBACZ TAKŻE
Franz Tost i spółka chwalą Liama Lawsona. "To przyszłość motorsportu"

Fizyczny progres Alexa Zanardiego jest zauważalny

Tu Daniela Zanardi zwraca uwagę na to jak rozległy jest zakres rehabilitacji jej małżonka. Włoch odniósł obrażenia zarówno w obszarze kończyn oraz klatki piersiowej jak i obszarze neurologicznym.

– Alex zrobił ogromny postęp jeśli chodzi o pracę nad samym ciałem. Chociażby stale odzyskuje siłę w ramionach nad czym pracuje z fizjoterapeutą. Dodatkowo spędza coraz więcej czasu na wózku co też jest istotne. Oczywiście nadal nie wiemy jak sprawa się potoczy dalej, ale Alex stale wykazuje ducha walki. W tak trudnym czasie wszyscy przyjaciele są z nami za co jestem serdecznie wdzięczna. Chcę wszystkim za to podziękować i życzyć także Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku – zakończyła.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama