Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

IndyCar

Takuma Sato chce powrotu IndyCar do Japonii. „Byłoby wspaniale”

Kilka lat temu seria IndyCar rywalizowała na japońskim torze Twin Ring Motegi. Wielu kibiców tęskni za tą rundę, zresztą jak się okazało nie tylko oni. Mieliśmy okazję zapytać Takumę Sato, jak on zapatrywałby się na powrót rywalizacji amerykańskich single-seaterów w swojej ojczyźnie.

Indianapolis 500 Day After Photoshoot - August 24_ 2020_Large Image Without Watermark_m26094
Fot. Penske Entertainment: Joe Skibinski

Dawno temu Japonia gościła IndyCar

Choć IndyCar w ostatnich czasach skupiło się głównie na rynku amerykańskim, to w przeszłości seria ta rywalizowała na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. W 1966 roku seria ta przybyła na torze Fuji. Z kolei w latach 1998-2011 zmagania odbywały się na znanym z Super Formuły obiekcie Twin Ring Motegi. To właśnie na tamtym torze w 2008 roku Danica Patrick została pierwszą kobietą, która wygrała wyścig IndyCar. 

Zawody te cieszyły się wielką popularnością wśród fanów. W szczególności, gdyż lokalni kibice mieli swojego rodaka w stawce. Takuma Sato bo o nim mowa jest jednym z najbardziej popularnych i szanowanych sportowców w swoim kraju. Trudno zresztą znaleźć w Japonii osobę, która nigdy o nim nie słyszała. W 2004 roku jako drugi zawodnik ze swojego kraju w historii, stanął na podium wyścigu F1. Dodatkowo kierowca z Tokio w końcu w 2017 roku stał się pierwszym Azjatą, który zwyciężył niezwykle prestiżowy wyścig Indy 500. 

ZOBACZ TAKŻE
Indy Japan 300 w 2008 roku. Jak Danica Patrick wygrała wyścig IndyCar?

Biorąc pod uwagę jego dobre wyniki w IndyCar, wielu kibiców marzy o powrocie IndyCar do Japonii. Zresztą jak się okazało nie tylko oni, gdyż również Sato chciałby znów móc wystartować w swoim rodzinnym kraju.

Oczywiście wspaniale byłoby, gdyby IndyCar powróciło na Twin Ring Motego. Zawody Indy Japan to wspomnienie, którego nigdy nie zapomnę. Teraz nie jest łatwo o powrót z wiadomych względów, ale marzę, że pewnego dnia ta seria ponownie będzie ścigała się w Japonii. Chcę też zapewnić, iż zrobię wszystko aby sprostać nowemu wyzwaniu w 2022 roku – powiedział 2-krotny zwycięzca Indy 500 w rozmowie z naszym serwisem.

 

 

Jak Takuma Sato radził sobie podczas zawodów Indy Japan?

Zawody rozgrywane na torze w Motegi były dla niego w miarę szczęśliwe. Zawody w swoim debiutanckim sezonie w 2010 roku ukończył na 12. miejscu, co było jego drugim najlepszym wynikiem podczas tamtej kampanii. Z kolei w sezonie 2011 zdołał zająć 10. miejsce. Gdyby w przyszłości IndyCar zdecydowało się na powrót do Japonii, kierowca z pewnością chciałby spisać się znacznie lepiej niż wtedy. 

ZOBACZ TAKŻE
Kim jest Takuma Sato? Poznaj dwukrotnego zwycięzcę Indy 500

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama